Reklama

Reklama

Grzegorz Kosson, Warstwy czyli obrazy miasta

Pełna metafor i zakodowana opowieść o mieście, którego nazwa nigdy nie pada wprost. Magiczna podróż, która z każdym słowem, z każdą kolejną stroną, wciąga nas bez reszty. Pozwala odkryć nieznaną, zapomnianą, zamknięta w warstwach historię miejsc i ludzi. Wszystko w niej żyje: rzeka, która cierpi, ogród rośnie na oczach czytelnika, fabryka - jawi się jako serce, siła napędowa, bez której miasto przestałoby żyć.

W książce pojawia się szereg postaci, miejsc, nazwanych przez autora tak jakby byli to bohaterowie czy zdarzenia z Baśni z 1000 i jednej nocy - Jeźdźcy Wschodu, Ujarzmiacze Rzeki, Ostatni Władca, Wielka Rzeźbiarka, Kamienny Ogród, Wielka Szpica... Te postacie, wydarzenia są jednak częścią historii, wiele z nich istniała, miała miejsce naprawdę. Odkrycie kim byli, gdzie można odnaleźć opisywane kamienie, ogrody, fabryki, z czym należy wiązać opisywane epizody... to nie lada gratka dla wszystkich, którzy sięgną po tę pozycję.

Reklama

 

Warstwy czyli obrazy miasta to historia o mieście które powstaje z kamieni, piasku i ... trudu wielu zapaleńców, czyli historia, którą można odnieść do wielu miejsc na całym świecie.


O autorze:

Grzegorz Kosson - pisarz i bloger. Urodzony i zakochany w Warszawie. Baczny obserwator świata i ludzi. Jego pasją jest zbieranie i opowiadanie inspirujących historii.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ksiazka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje