Reklama

Jak dbać o świnkę morską? Dowiedz się więcej o małym zwierzątku

Jeśli nasze dziecko pragnie mieć swoje pierwsze zwierzątko, warto zacząć od małego towarzysza. Dobrym pomysłem będzie świnka morska. Zanim jednak ją kupisz, należy przygotować się do posiadania tego zwierzęcia, żeby wiedzieć, jak o nie zadbać.

Świnki morskie. Podstawowe informacje

Świnki morskie, inaczej zwane kawiami domowymi, pochodzą z Ameryki Południowej. Dożywają średnio od 6 do 8 lat. Dzielą się na rasy krótko- i długowłose, które według niektórych różnią się nie tylko wyglądem, ale i charakterem.

Najlepiej zakupić świnkę morską od hodowcy - profesjonaliści chętnie odpowiedzą na nasze pytania. Warto zwrócić uwagę na to, aby zwierzę miało błyszczącą sierść, nieprzerzedzoną ani nieskołtunioną - będzie to oznaka zdrowia.

Świnki morskie. Żywienie

Kawia domowa powinna codziennie otrzymywać specjalną suchą karmę, sianko oraz wodę. Dobre będą dla niej także świeże owoce i warzywa. Nie można podawać jej fasoli, gdyż jest trująca oraz kapusty, która powoduje wzdęcia.

Reklama

Przed nabyciem świnki morskiej warto zastanowić się, czy na pewno będziemy mieli czas i środki, aby odpowiednio o nią zadbać. Trzeba pamiętać, że zwierzęcia nie można zostawiać samego na dłużej niż dwa dni.

Świnki morskie. Wyposażenie

W klatce dla świnki morskiej powinno znaleźć się odpowiednie wyposażenie. Podstawą będzie domek do spania, miska na jedzenie oraz poidełko z wodą. Przyda się również coś do zabawy - do wyboru jest dużo rzeczy spośród rur czy ramp.

Należy pamiętać, że kawię domową można nauczyć załatwiania się w kuwecie tak jak kota. Jednak naukę taką trzeba rozpocząć już w bardzo wczesnym wieku i zbudować pozytywne skojarzenia z tym miejscem. 

Czytaj więcej:

Bycze jądra, świnki morskie, węże... Ta lista przysmaków może przerazić!

Ludzka hipokryzja w sprawie zwierząt. Jedne są przyjaciółmi, inne skazujemy na śmierć

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: świnka morska | zwierzęta domowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy