Reklama

Jaka będzie pogoda na Boże Narodzenie? Synoptycy już wiedzą. Będzie śnieg?

Zima na terenie Polski nie odpuszcza. Zdaniem synoptyków powoli zbliżają się ku końcowi pierwsze tak intensywne opady śniegu w tym sezonie. Najnowsze prognozy mówią jednak, że mróz i biały puch najpewniej wrócą szybciej, niż mogłoby się wydawać. Czy w tym roku jest szansa na białe święta? Pogodowi eksperci już wiedzą, czy śnieg spadnie na wigilię i Boże Narodzenie.

Zmiana pogody w Polsce. Niebawem ocieplenie i opady deszczu

Opady śniegu i ujemne temperatury potrwają w naszym kraju tylko do soboty - 9 grudnia. Prognozy mówią, że już niedzielę z zachodu nadciągnie ciepły front, wraz z nim intensywne opady śniegu z deszczem i deszczu, jednocześnie drastycznie wzrosną temperatury. Możliwe, że już w pierwszej połowie przyszłego tygodnia na zachodzie kraju termometry będą pokazywać nawet 10 st. C.

Czytaj także: Zbliża się ogromna zmiana pogody. "Wraca jesienny krajobraz"

Reklama

Jakiej pogody możemy spodziewać się na Boże Narodzenie 2023?

Najnowsze obserwacje synoptyków wskazują na to, że ocieplenie przyjdzie tylko na kilka dni. W drugiej połowie przyszłego tygodnia znów doświadczymy niskich temperatur oraz deszczu, który szybko przejdzie w śnieg. Niewykluczone, że mróz oraz śnieg zostaną z nami przez cały przedświąteczny tydzień, aż do 24 grudnia. Wszystko wskazuje więc na to, iż w Boże Narodzenie doświadczymy typowo grudniowej pogody - temperatury w dzień oscylować będą w okolicach 0 st. C, a nocami nadejdzie lekki mróz.

Zobacz też: Nie uwierzysz, ile kosztują opłatki w sklepie ojca Rydzyka. To miłe zaskoczenie

Czy na Boże Narodzenie spadnie śnieg?

Gdzie będzie najchłodniej? Tradycyjnie na wschodzie kraju, najcieplej zaś na zachodzie oraz Pomorzu.

Taka aura ma utrzymać się w Polsce do Sylwestra. Okresami poprószy śnieg, a słupki na termometrach w dzień nie powinny spadać poniżej -1 st. C. To optymistyczne wieści, bo jeszcze niedawno sądzono, że w Boże Narodzenie 2023 będzie raczej jesiennie, aniżeli zimowo.  

Synoptycy zapowiadają więc, że w tym roku pogoda najpewniej zrobi nam na gwiazdkę prezent i umili świąteczny czas białym puchem.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | Boże Narodzenie | śnieg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama