Reklama

Jaką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska? Kwota zaskakuje

Jaką emeryturę otrzymuje Jolanta Kwaśniewska? Kwota może okazać się sporym zaskoczeniem. "Ulubiona Pierwsza Dama Polaków" już wiele lat temu postanowiła zabezpieczyć się finansowo na przyszłość. W jednym z wywiadów podkreśliła, że "każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie".

W ostatnim czasie wiele polskich osobistości z show biznesu czy artystycznego świata narzeka na niskie emerytury. Maryla Rodowicz mówiła o emeryturze wynoszącej 1670 zł, z kolei Krzysztof Cugowski - jak donosił "Super Express" - otrzymuje miesięcznie 1000 zł. Na wysokość świadczenia narzekał też były prezydent Lech Wałęsa.

Niskie emerytury artystów są związane z tym, że najprawdopodobniej pracowali na podstawie różnych kontraktów, a nie umów o pracę objętych składkami do ZUS. Jak z kolei wygląda sytuacja w przypadku pierwszych dam? Wysokość emerytury zależy przede wszystkim od tego, czy panie wcześniej zadbały o swoją finansową przyszłość.

Reklama

Emerytura Jolanty Kwaśniewskiej

Do tej grupy zalicza się Jolanta Kwaśniewska. "Ulubiona Pierwsza Dama Polaków" o swojej przyszłości pomyślała już wiele lat wcześniej. Swoją funkcję pełniła przez 10 lat, w trakcie których angażowała się w działalność charytatywną czy dyplomatyczną i na ten czas musiała zrezygnować z pracy zawodowej. Dlatego też Kwaśniewska postanowiła, że sama będzie płacić składki w ZUS.

Zobacz też: Niskie emerytury gwiazd. "Dostaniesz tyle, ile uzbierasz"

Jaką emeryturę ma Jolanta Kwaśniewska?

Kilka lat temu w rozmowie z "Faktem" Jolanta Kwaśniewska przyznała, że każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie.

- Odkładajmy, chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Jeśli mamy środki, nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury - zaapelowała Kwaśniewska w rozmowie z "Faktem".

Pomimo tego, że Kwaśniewska już wcześniej wzięła sprawy w swoje ręce, nie zaowocowało to otrzymaniem szczególnie wysokiej emerytury. Jak wylicza "Super Express", w 2021 roku mogła otrzymywać świadczenie w wysokości 2,5 tys. zł.  Jednak ze względu na dwie waloryzacje świadczeń w 2022 i 2023 roku, obecna emerytura Jolanty Kwaśniewskiej może wynosić prawie 3 tys. zł.

Zobacz też: Jolanta Kwaśniewska w zupełnie nowej odsłonie. Takiej jej jeszcze nie widzieliście

Jolanta Kwaśniewska. Ulubiona Pierwsza Dama Polaków

Jolanta Kwaśniewska, żona prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, obowiązki Pierwszej Damy pełniła w latach 1995-2005 roku. Była znana ze swojej charytatywnej działalności, od wielu lat jest prezeską fundacji "Porozumienie bez barier".

Dla wielu Polek Jolanta Kwaśniewska jest również ikoną stylu i obecnie nadal jest dla nich modową inspiracją. Klasa, elegancja i dobry gust to kluczowe składniki jej stylu, który od zawsze był chwalony. Zarówno jako Pierwsza Dama, jak i obecnie, Kwaśniewska słynie z elegancji i kreacji dostosowanych do okoliczności. Kwaśniewska łączy klasykę w typie Jackie Kennedy, ale też eksperymentuje z nieco mniej formalnymi stylizacjami, które zestawia z elegancją.

W 2021 roku Instytut Badań Pollster (na zlecenie "Super Expressu"), zapytał Polaków, która z Pierwszych Dam najlepiej pełni lub pełniła swoją funkcję. Ankietowani ocenili działalność Agaty Dudy, Anny Komorowskiej, Marii Kaczyńskiej, Danuty Wałęsy, Jolanty Kwaśniewskiej i Barbary Jaruzelskiej.

Kwaśniewska znalazła się na czele rankingu po raz kolejny - aż 51 proc. ankietowanych uznało, że to ona najlepiej sprawdziła się w roli Pierwszej Damy.

Zobacz też: Ikona stylu i elegancji. Oto jak w młodości wyglądała Jolanta Kwaśniewska

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jolanta Kwaśniewska | emerytury gwiazd | emerytura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy