Reklama

Jakie imiona przynoszą szczęście? Przedstawiamy listę

Wybierając imię dla dziecka, zastanawiasz się, jakie będzie najlepsze i czym się kierować. Według astrologicznych założeń istnieją konkretne imiona, które cieszą się szczególnym przywilejem. Jakie wyjątkowe imię wybrać dla dziewczynki, a jakie dla chłopca? Dowiesz się z poniższego artykułu.

  • Wybierając imię dla swojej pociechy, warto zajrzeć do imiennika, by sprawdzić, jakie ma znaczenie.
  • Warto wybrać oryginalne imię, które zwiastuje szczęście i świetlaną przyszłość.
  • Lista imion dla chłopców i dziewczynek z pewnością będzie dla ciebie inspiracją.

Jakie znaczenie ma wybór imienia?

To, jakie imię wybierzesz dla swojego dziecka, ma niebagatelne znaczenie. Decyzję tę warto dobrze przemyśleć, by twoja pociecha w przyszłości czuła się komfortowo sama ze sobą. Niektórzy kierują się tradycją i wybierają staromodne imiona. Wcześniej warto zadać sobie pytanie, jak to wpłynie w przyszłości na dziecko. Ważne jest, by nie było z tego powodu wyśmiewane przez rówieśników. Do sprawy można podejść od innej strony i zastanowić się nad astrologicznym znaczeniem imienia. Poniżej znajdziesz zestawienie imion, które warto wybrać dla córki lub syna. Cechuje je optymizm i przynoszą szczęście w życiu.

Reklama

Lista imion dla dziewczynek

Alina - osobę o tym imieniu cechuje przebojowość i naturalność. Uparcie dąży do celu i doskonale wie, czego chce. W ludziach potrafi dostrzec to, co najlepsze i wesprzeć w problemach. Drzwi do kariery stoją przed nią otworem. Wynika to z jej determinacji i uporu, a także pewności siebie. Alina będzie cieszyć się poukładanym życiem towarzyskim i rodzinnym.

Blanka - imię to wywodzi się z języka germańskiego i oznacza "jasny". Symbolizuje szczęście i powodzenie w życiu. Osoba o tym imieniu ma wrażliwą i romantyczną duszę, docenia piękno znajdujące się wkoło. Nie jest perfekcyjną gospodynią domową, szuka przygód i miłosnych uniesień. Swoją karierą powinna wiązać z zawodem artystycznym, gdyż jej talent może zaprowadzić ją naprawdę daleko!

Felicja - pochodzi od męskiego odpowiednika Feliks. Kobieta o tym imieniu może spodziewać się od życia łaski, życzliwości i dużo szczęścia. Cechuje ją czułość i opiekuńczość, potrafi zadbać o ognisko domowe. Jako pracownik jest bardzo sumienna i umie podejmować trudne decyzje. Praca pod presją czasu nie jest dla niej problemem.

Honorata - męski odpowiednik tego imienia "Honorat" oznacza szanowany i czczony. Kobiety o tym imieniu cechuje tajemniczość i skrytość. Nie lubią mówić o swoich problemach, wolą radzić sobie z nimi same. Raczej stronią od kontaktów towarzyskich, ale są cenione wśród ludzi. W relacjach rodzinnych ograniczają się do minimum obowiązków. Na co dzień Honorata jest powściągliwa w okazywaniu uczuć.

Zofia - imię to pochodzi z języka greckiego i oznacza "mądrość". Kobiety posiadające to wdzięczne imię, osiągają wielkie sukcesy na polu zawodowym. Oprócz tego są urodzonymi optymistkami i czeka je powodzenie w miłości. Zofię cechuje wewnętrzna harmonia i ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. To osoby z dużymi pokładami wyobraźni i niezwykle inteligentne.

Lista imion dla chłopców

Alan - imię to w języku celtyckim oznacza osobę zgodną i pogodną. Jego kariera zawodowa może być związana ze stanowiskiem menadżerskim lub dyrektorskim. Posiada on silne cechy przywódcze i jest autorytetem dla wielu osób. Na co dzień jest bardzo zaradny i energiczny, wyróżnia się niezwykłą charyzmą. W związku może wykazywać cechy dominacyjne i próbować sterować swoją partnerką. Nie oznacza to jednak, że nigdy nie znajdzie swojej drugiej połówki.

Dymitr - największą zaletą osób posiadających to imię jest kreatywność i szerokie horyzonty. Mężczyźni o tym imieniu są niezwykle oddanymi, a także wrażliwymi partnerami. To może sprawiać, że są oni mniej otwarci i spontaniczni w relacjach damsko-męskich. Mimo to cieszą się dużym powodzeniem wśród kobiet, ze względu na swoje usposobienie. Jeśli chodzi o życie zawodowe, to Dymitr spełni się w roli malarza czy poety.

Julian - imię to wywodzi się z łaciny i posiada wiele zalet. Mężczyzn o tym imieniu cechuje pracowitość i ambitne podejście. Potrafią wiele osiągnąć w życiu zawodowym, gdyż nigdy nie odpuszczają. Są idealnymi kandydatami na męża, ponieważ bezgranicznie oddają się życiu rodzinnemu. Stawiają je na pierwszym miejscu i chronią przed każdym niebezpieczeństwem. Cenią sobie spokój i ład wokół siebie, co dla niektórych może być dość uciążliwe.

Olaf - to imię pochodzenia skandynawskiego i oznacza "umiłowany przez bogów". Osoby o tym imieniu są bardzo rodzinne i uczuciowe. Potrafią w całości oddać się swojej partnerce, ale z drugiej strony bywają despotyczni. Jeśli chodzi o życie zawodowe, wiedzą dokładnie czego chcą, cenią komfort pracy. Wśród znajomych uważani są za osoby sympatyczne, ale łatwo wpadającące w gniew.

Wiktor - oznacza z języka łacińskiego "zwycięzcę", dlatego od życia dostaje to, czego zapragnie. Potrafi walczyć o swoje i nigdy nie odpuszcza. Cechuje go optymizm i pogoda ducha, rodzinę stawia ponad wszystko. Oprócz tego jest osobą szlachetną i bezinteresownie pomagającą innym. Ponieważ Wikotr jest otwarty i bezpośredni, sprawdzi się w zawodzie, który wymaga kontaktu z ludźmi.

Polecamy:

To dobry czas na życiowe zmiany. Komu sprzyja zaćmienie Słońca?

Też uwierzyłeś, że Panna? Błąd! Wiemy, kto jest najsmutniejszy w zodiaku!

Co widzisz jako pierwsze? Ten prosty test wiele o tobie mówi

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy