Jeden region Polski powitał zimę. Miejscami leży 30 cm śniegu

Karkonosze to cieszące się popularnością pasmo górskie w Sudetach. Słynie z malowniczych krajobrazów i różnorakiej fauny. To istny raj dla miłośników aktywności i białego szaleństwa. Na pewno ucieszy ich wiadomość, że pojawiły się pierwsze oznaki zimy. GOPR ostrzega przyjezdnych.

Jeden region Polski powitał zimę. Miejscami leży 30 cm śniegu/zdj. ilustracyjne
Jeden region Polski powitał zimę. Miejscami leży 30 cm śniegu/zdj. ilustracyjne123RF/PICSEL

Karkonoska zima na horyzoncie. GOPR apeluje o rozwagę

Jesień w Karkonoszach już za nami. Grupa GOPR poinformowała o pierwszych oznakach zimy. Na dzień 05.11.2023 w szczytowych partiach gór temperatura w ciągu dnia wynosi od -1 do 3°C, jednakże wiatr w porywach może okazać się silny i obniżać odczuwalną temperaturę. Grupa ostrzega przed zachmurzeniami oraz mgłą, która może ograniczać widoczność. Dodatkowo powyżej 1200 m n.p.m. zalega śnieg i miejscami lód, więc na szlakach może być ślisko. Natomiast w niższych partiach Karkonoszy i  w Kotlinie Jeleniogórskiej temperatura w ciągu dnia może wynosić od 4 do 10°C.

Po nocnym opadzie, szlaki w wielu miejscach są przysypane warstwą śniegu grubości około 10 cm, miejscami zaspy sięgają do 30 cm.
napisali pracownicy GOPR Karkonosze w poście na Facebooku

GOPR przypomina przyjezdnym o ostrożnym planowaniu wycieczek w szczytowych partiach gór. Dodaje, że należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu, jakim jest odzież, obuwie, raczki i kije trekkingowe. Wspomina, że bardzo ważne jest posiadanie mapy i wcześniejsze zaplanowanie trasy. Należy zabrać ze sobą zapas jedzenia oraz picia. GOPR przypomina o wgraniu aplikacji “Ratunek" i zapisaniu numerów alarmowych:

  • 985
  • 601 100 300 

Turyści cieszą się nadchodzącą zimą

Choć wiele osób nie napawa się myślą o nadchodzącej zimie, to jednak są i tacy, którzy doceniają piękno Karkonoszy obsypanych śniegiem.

Nie ma piękniejszego miejsca.
komentuje internauta
Cudowne widoki.
napisała użytkowniczka Facebooka

Zdjęcia białych Karkonoszy można zobaczyć m.in. na Facebooku profilu Odrodzenie Schronisko PTTK.

Terapeutka u Katarzyny Zdanowicz: Przestajemy wybierać, bo jesteśmy na autopilocieINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas