Reklama

Reklama

Juwenalia Krakowskie 2021. Jak będą przebiegać?

Juwenalia Krakowskie wyjątkowo nie odbyły się w maju. Zostały przeniesione na 30 września i potrwają do 2 października. Tym razem w innej formie. Studenci swoje święto będą obchodzić w klubowej atmosferze. Jak w tym roku będą wyglądać Juwenalia Krakowskie?

Czym są Juwenalia?

Juwenalia, czyli cykl studenckich imprez, corocznie odbywają się w maju. Pandemia COVID-19 pokrzyżowała jednak plany studentom, którzy huczne świętowanie Krakowskich Juwenaliów musieli przełożyć na wrzesień. Pierwszy korowód juwenaliowy odbył się w Krakowie w 1964 roku z okazji 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tradycyjnie w programie studenckiego święta jest korowód maszerujący z miasteczka studenckiego AGH na Rynek Główny, którego zwieńczeniem jest symboliczne przekazanie przez prezydenta kluczy do bram miasta. W tym roku z powodu pandemii Juwenalia Krakowskie przybrały inną formę.

Juwenalia Krakowskie 2021

Juwenalia Krakowskie w 2021 roku oficjalnie rozpoczną się 30 września i potrwają do 2 października, ale w imprezowym klimacie studenci bawią się już od 28 września, a na 3 października zaplanowano piknik. Tegoroczne Juwenalia Krakowskie to m.in. koncerty, stand-up i silent disco. Studenckie imprezy odbędą się w studenckich klubach Studio i Kwadrat. 

Reklama

Program Juwenaliów Krakowskich 2021

W strefie Kwadrat 30 września odbędzie się stand-up, na 1 października zaplanowano Juwenaliowy Wieczór Filmowy, na którym zostaną wyświetlone takie filmy jak "Kobieta idzie na wojnę" i "Pulp Fiction", a 2 października wystąpią Karolina Stanisławczyk, Wojtek Szumański i Euforia. Na ten dzień przewidziano także Juwenaliowe disco. Natomiast na 3 października zaplanowano Piknik Juwenaliowy.

W klubie Studio 30 września wystąpi Sarius, Guzior oraz Meek Oh Why?. Na drugi dzień Juwenaliów Krakowskich zaplanowano, że na scenie pojawi się Tymek, PlanBe,  Skytech oraz Maya Krav, a 2 października Kaz Bałagne i Czeluść. 

Czytaj więcej:

Sharon Stone wypowiedziała się o sytuacji osób LGBT+ w Polsce. Nie przebierała w słowach

FPFF w Gdyni: Lista zwycięzców i emocjonująca przemowa Agnieszki Holland

Angela Merkel posługiwała się szyfrem. Wystarczy wejść do garderoby

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Juwenalia Krakowskie 2021

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje