Już wiadomo, jaka będzie tegoroczna jesień. "Powyżej normy wieloletniej"

Choć mamy piękne, słoneczne i gorące lato, z którego zdecydowanie warto korzystać, to jednak niektórzy już teraz wybiegają myślami w przyszłość, zastanawiając się, jaka pogoda czeka nas jesienią. Z odpowiedzią na to pytanie przychodzą specjaliści z IMGW, którzy opublikowali eksperymentalną prognozę długoterminową.

IMGW opublikowało eksperymentalną prognozę długoterminową na tegoroczną jesień
IMGW opublikowało eksperymentalną prognozę długoterminową na tegoroczną jesieńKrystian DobuszyńskiReporter

Jaka będzie pogoda przez resztę wakacji?

Przez Polskę przechodzi obecnie fala upałów i wszystko wskazuje na to, że wysokie temperatury utrzymają się przez najbliższe dni. IMGW informuje, że w lipcu w całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Natomiast miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna zawierać się w zakresie normy wieloletniej.

Sierpień również zapowiada się bardzo gorący, a średnia miesięczna temperatura powietrza powinna się kształtować powyżej normy wieloletniej, co oznacza, że prawdopodobnie doskwierać nam będą upały. Z kolei gdy mowa o deszczu, to specjaliści nie przewidują przekroczenia normy wieloletniej.

Jak pod względem pogody przebiegnie tegoroczna jesień?
Jak pod względem pogody przebiegnie tegoroczna jesień?123RF/PICSEL

Jaka będzie tegoroczna jesień?

Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu będziemy cieszyć się wakacyjną, ładną i ciepłą pogodą. Średnia miesięczna temperatura powietrza powinna się kształtować powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020, na północnym wschodzie średnia miesięczna temperatura powietrza możliwa w zakresie normy. Miesięczna suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie się zawierać w zakresie normy wieloletniej - informuje IMGW.

Znacząca zmiana w pogodzie będzie miała miejsce w październiku, kiedy to zdecydowanie częściej będziemy sięgać po parasole, ponieważ suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej.

Temperatura powietrza będzie typowo jesienna - specjaliści prognozują, że nie będzie ona odbiegać od normy wieloletniej z lat 1991-2020.

W listopadzie pod względem temperatury nie będzie żadnych niespodzianek - termometry wskażą wartości typowe jak na tę porę roku. Zmiana czeka nas jednak w kontekście opadów, ponieważ tych ma być więcej niż w poprzednich latach.

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas