Reklama

Kiedyś to imię było hitem, dziś nikt o nim nie pamięta. Oto co oznacza

To imię nosi niemal 290 tys. Polek. Prawdziwe triumfy święciło w latach 90., kiedy masowo nadawano je nowo narodzonym dziewczynkom. Kojarzyło się głównie z zaradnością i opanowaniem, a młodzi rodzice wręcz je pokochali. Wkrótce jednak słuch o nim zaginął. Co oznacza imię Marta?

Marta - rzadkie imię żeńskie. Przed laty było prawdziwym hitem

Od kilku lat popularność pewnych imion się nie zmienia. Wśród dziewczynek nieprzerwanie królują Zofie, Zuzanny i Hanny, które deklasują rywali na listach najczęściej nadawanych imion.

Tymczasem są tacy rodzice, którzy pragną, aby ich dziecko wyróżniało się z tłumu. Sięgają więc po oryginalne, czasami nowoczesne imiona, które mają być prawdziwą wizytówką ich pociechy. W tym celu warto więc przyjrzeć się nieco bliżej imieniu Marta. Mimo iż przed laty było prawdziwym hitem, dziś niemal nikt o nim nie pamięta.

Zobacz również: Osoby o tych imionach przyciągają pieniądze. W kwestiach finansowych mogą liczyć na szczęście

Reklama

Co oznacza imię Marta?

Imię Marta nosi w Polsce niemal 290 tys. kobiet. Mimo iż zajmuje ono 20 miejsce pod względem popularności w naszym kraju, dzisiaj trudno odnaleźć na oddziale noworodków lub w piaskownicy dziewczynkę o tym imieniu. Jego popularność systematycznie spada, a w 2022 roku imię Marta otrzymało zaledwie 400 noworodków.

Tymczasem jest to jedno z najstarszych imion, które posiada wyjątkowe znaczenie. W Polsce używa się go od XIII wieku, a po raz pierwszy zanotowano je w 1265 roku. Imię Marta pochodzi z języka aramejskiego i oznacza panią domu, gospodynię, władczynię.

Zobacz również: Mężczyźni o tych imionach nie nadają się do związku. Władczy, zimni, nielojalni

Co mówi o tobie imię Marta?

Marta twardo stąpa po ziemi i wyróżnia się sporą psychiczną i fizyczną siłą. To doskonała organizatorka. Nie lubi niespodzianek, a w każdej sferze życia opiera się na dokładnie sporządzonym planie. Czasami jednak obsesyjnie nad wszystkim panuje i nie pozwala sobie na żaden, nawet najmniejszy błąd. To może męczyć jej współtowarzyszy. Sama nie jest jednak wybuchowa ani nerwowa.

Marta nie boi się żadnej pracy. Za każdym razem daje z siebie wszystko, co mocno cenią w niej współpracownicy.

Bywa zaborcza i zazdrosna. Ceni sobie jednak niezależność. Nie lubi dzielić się swoimi sukcesami i pomysłami. Adoratorzy nie zdobędą jej zbyt łatwo. Kiedy jednak ktoś znajdzie klucz do jej serca, odda w zamian całą siebie. Będzie wierna i niezwykle czuła.

Zobacz również: Uchodzą za niewierne i skłonne do kłamstw. Kobiety o tych imionach zdradzają najczęściej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: imię dla córki | imię dziecka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama