Kobieta o tym imieniu świętuje w Wielkanoc. To barwna osobowość

Balbina to wyjątkowo rzadkie w Polsce imię - w ostatnich latach otrzymało je zaledwie sześć (w 2022 roku) i pięć (w 2023 roku) dziewczynek. Zapewne więc niewielu rodziców wie, że kobiety o tym imieniu są nie tylko ekstremalnie pracowite, ale również obdarzone wieloma talentami. Jaka jeszcze jest Balbina, która w tym roku świętuje imieniny w Wielkanoc?

Balbina to barwna osobowość o wielu talentach
Balbina to barwna osobowość o wielu talentach123RF/PICSEL

Balbina to imię pochodzenia łacińskiego, u którego podstaw stoi imię męskie Balbus, czyli "jąkała". Pierwotnie używane było ono jako przezwisko, potem przydomek, wreszcie imię Balbinus, które nosił choćby jeden z cesarzy rzymskich z dynastii Sewerów.

Balbina: Charakterystyka imienia

Balbina jest też prawdziwą duszą towarzystwa. Towarzyska, wygadana i godna zaufania, sama lubi ludzi i chętnie spędza w ich towarzystwie swój wolny czas. W pracy kobieta o tym imieniu zmienia się jednak w pracowitą, sumienną pszczółkę, która za wszelką cenę dąży do doskonałości i wykonuje swoje obowiązki z najwyższą starannością.

Kobieta o imieniu Balbina jest bardzo kreatywna i pomysłowa, a jej wyobraźnia podsuwa jej zaskakujące projekty. Ma też wyjątkowe umiejętności interpersonalne, dzięki którym potrafi budować trwałe relacje z innymi - to sprawia, że jest doskonałym kandydatem na stanowisko koordynatora czy project menagera w dosłownie każdej branży.

Balbina chętnie stawia sobie różne, nawet bardzo wymagające cele i wytrwale dąży do ich realizacji. Nie lubi nudy i stagnacji, a praca i rozwój zawodowy są dla niej bardzo ważne. Co ciekawe, kobieta o tym imieniu ma też bardzo wrażliwą stronę i mnóstwo talentów - wielu uważa, że jest dosłownie urodzoną artystką i powinna skupić się na rozwoju tej części swojej barwnej osobowości. Może być bowiem świetną aktorką, piosenkarką, pisarką czy malarką.

Balbina to kobieta wyjątkowa
Balbina to kobieta wyjątkowa123RF/PICSEL

Balbina: Imieniny

Balbina obchodzi imieniny 11 marca, 31 marca i 2 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Balbiny jest 31 marca.

Znane Balbiny

święta Balbina - męczennica rzymska

błogosławiona Balbina z Asyżu - klaryska w Asyżu i Arezzo, krewna św. Klary

Balbina Wellwon - patriotka i działaczka z Wolnego Miasta Gdańsk

Balbina Herrera - panamska polityk

Balbina Steffenone - sopranistka włoska

Balbina Świtycz-Widacka - rzeźbiarka i poetka.

Imię Balbina nosiła też tytułowa bohaterka polskiego serialu animowanego "Różne przygody Gąski Balbinki".  Była to jedna z pierwszych polskich wieczorynek emitowanych w telewizji, premierę miała w 1959 roku.

Zdrobnienia imienia Balbina

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Balbina są: Balbinka, Balbinia, Balbi, Balba, Balbisia, Balbiśka, Bisia, Biśka.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas