Są niezależne, odważne i pewne siebie. Niewiele Polek nosi to imię

Imiona od wieków pełnią istotną rolę w życiu człowieka, odzwierciedlając jego pochodzenie, osobowość, czy też wiarę. Jednym z oryginalnych żeńskich imion o wyjątkowym znaczeniu jest Judyta. Jakie są kobiety, które noszą to imię?

Skąd pochodzi i co oznacza imię Judyta?
Skąd pochodzi i co oznacza imię Judyta?123RF/PICSEL

Pochodzenie imienia Judyta

Imię Judyta ma korzenie w języku hebrajskim. Wywodzi się ono od imienia Jehudith lub Yehudit, które oznacza "kobieta z Judy" lub "kobieta z Judei". Niekiedy tłumaczone jest również jako "chwalona".

Judyta to imię pochodzenia biblijnego, jest ona postacią biblijną, występującą w Księdze Judyty Starego Testamentu. Jest to kobieta z charakterem, odważna i zdeterminowana, która odegrała kluczową rolę w ocaleniu swojego ludu.

Odważne, pewne siebie i niezależne. Takie właśnie są kobiety, które noszą imię Judyta

Kobiety noszące imię Judyta mają zazwyczaj silną wolę i zdolność do podejmowania trudnych decyzji w życiu.

Judyta jest kobietą o silnej osobowości. Niezależność jest dla niej niezwykle ważna, nie toleruje ingerencji w swoje życie. Gdy tylko poczuje zagrożenie, potrafi stanąć do walki, broniąc swoich wartości i interesów. Cechuje ją odwaga, a także duża pewność siebie.

Jest ambitna i konsekwentna w dążeniu do celów, które sobie postawiła. Nie zważa na opinie czy sugestie innych, idzie swoją drogą.

W relacjach partnerskich również preferuje stanowcze podejście i nie boi się dominować. Czasem może wykazywać w stosunku do płci przeciwnej wojowniczy dystans, a nawet uciekać się do manipulacji, by osiągnąć swoje cele.

Judyta jest też kobietą wrażliwą i uczuciową, jednak w codziennym życiu kieruje się logiką, a swój sposób myślenia opiera na faktach.

Judyta jest ambitna i zdeterminowana. Zawsze wytrwale dąży do wyznaczonych celów
Judyta jest ambitna i zdeterminowana. Zawsze wytrwale dąży do wyznaczonych celów123RF/PICSEL

Popularność imienia Judyta w Polsce. W 2023 tylko kilkadziesiąt dziewczynek dostało to imię

W Polsce imię Judyta nie jest szczególnie popularne. W 2023 roku dostało je jedynie 70 nowo narodzonych dziewczynek.

Dla porównania, w 2023 roku najpopularniejsze żeńskie imię, czyli Zofia nadano niemal pięciu tysiącom dziewczynek, z kolei 4800 córek otrzymało drugie w rankingu polularności imię - Zuzanna. 

Judyta jest więc świetną propozycją dla rodziców, poszukujących oryginalnego imienia dla swoich pociech, które jednocześnie będzie miało wyjątkowe znaczenie.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas