Kobiety topless na publicznym basenie? Władze Berlina podjęły decyzję

Władze Berlina postanowiły bliżej przyjrzeć się zasadom dotyczącym korzystania z publicznych basenów. Po pojawieniu się skarg ze strony kobiet postanowiono, że będą mogły pływać bez konieczności zakładania górnej części stroju.

Władze Berlina zdecydowały, że kobiety korzystające z berlińskich basenów mogą pływać topless
Władze Berlina zdecydowały, że kobiety korzystające z berlińskich basenów mogą pływać topless123RF/PICSEL

Topless na basenie. Niemki żądały zmiany zasad

Podjęto jednak decyzję o wprowadzeniu zmian zaraz po pojawieniu się licznych wniosków ze strony pań, które nie kryły oburzenia, słysząc zakazy dotyczące odsłaniania piersi na berlińskich basenach. Domagały się, by podobnie jak mężczyźni mogły pływać bez konieczności zakładania górnej części stroju kąpielowego.

Jedną ze skarg złożyła kobieta, która została wyrzucona z otwartego basenu za to, że opalała się bez górnej części stroju kąpielowego. Inne zażalenie dotyczyło sytuacji z grudnia 2022 roku, gdy jedna z kobiet od pracowników basenu usłyszała nakaz zasłonięcia biustu.

Zgodnie z decyzją władz Berlina kobiety będą mogły pływać topless, korzystając z otwartych oraz zamkniętych basenów publicznych w mieście
Zgodnie z decyzją władz Berlina kobiety będą mogły pływać topless, korzystając z otwartych oraz zamkniętych basenów publicznych w mieście123RF/PICSEL

Kobiety mogą korzystać z basenów topless

Zdaniem władz stolicy Niemiec kobiety stały się ofiarami dyskryminacji. Zdecydowano, że panie korzystające z berlińskich basenów mogą pływać topless. Nowe przepisy są zgodne z regulaminami obowiązującymi w obiektach. Podkreślono jednak, że koniecznością są stroje zakrywające genitalia. Ta zasada dotyczy przedstawicieli każdej płci.

Berlin nie jest jednak jedynym niemieckim miastem, w którym podjętą taką decyzję. Kilka miesięcy wcześniej podobne przepisy wprowadzono również w Hanowerze. Nowe zasady obowiązują tam dokładnie od 9 grudnia. W przypadku berlińskich basenów nie podano, kiedy nowe przepisy wejdą w życie.

***

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 49: Michał BarczykowskiINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas