Koniec z nerwowym wykładaniem elektroniki i płynów na taśmy? Rewolucja na lotnisku w Balicach

Na krakowskim lotnisku pojawi się 10 nowoczesnych skanerów CT, które mają zdecydowanie usprawnić proces kontroli pasażerów. Dzięki zamówionemu sprzętowi nie będzie już konieczności wyciągania z bagażu podręcznego płynów i elektroniki.

Technologia pomoże podróżnym zaoszczędzić czas i nerwy
Technologia pomoże podróżnym zaoszczędzić czas i nerwy123RF/PICSEL

Kraków Airport uruchomi nowy system kontroli bezpieczeństwa

Odprawa na lotniskach wiąże się często z mozolną kontrolą, co ma gwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa dla podróżujących podczas rejsu samolotem. Rozwój technologii, w tym również tej, która ma zastosowania w portach lotniczych, daje możliwość usprawnienia całego procesu.

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport poinformował, że lotnisko w Krakowie, jako pierwszy port lotniczy w Polsce uruchomiło procedurę na zakup  systemów kontroli bezpieczeństwa bagażu kabinowego. Mowa o dostawie, instalacji oraz uruchomieniu 10 sztuk specjalnych, nowoczesnych skanerów CT, dzięki którym pasażerowie nie będą już musieli wyciągać z bagażu płynów ani elektroniki.

"Zależy nam - idąc za przykładem innych lotnisk na świecie - na usprawnieniu kontroli i poprawieniu jakość obsługi naszych klientów. Z doświadczenia wiemy, że tomografy świetnie sprawdzają się podczas pracy z bagażem rejestrowanym" - podkreśla Radosław Włoszek.

Jak działają skanery CT na lotniskach?

Skanery CT do prześwietlania bagaży podręcznych wykorzystują technologię tomografii komputerowej 3D, dzięki czemu podczas kontroli bezpieczeństwa nie ma potrzeby wyciągania z bagażu np. płynów i elektroniki.

Takie rozwiązanie wymiernie wpływa na przyspieszenie całego procesu związanego z kontrolą pasażerów, zmniejsza kolejki i zwiększa przepustowość.

Niewykluczone, że po Krakowie, skanery CT zostaną także wprowadzone na lotniskach w Warszawie i Katowicach.

Natalia Nykiel: Mam duży aktywizm prywatnyINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas