Kontrowersyjna rozrywka na komunii. Piniaty z twarzą Jezusa to nowy hit

Pierwsza komunia święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. W ostatnim czasie organizacja przyjęcia komunijnego wiąże się jednak z nie lada wyzwaniem. Oprócz wynajęcia restauracji, fotografa czy dekoracji, coraz więcej rodziców decyduje się na dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Hitem tegorocznych komunii okazały się piniaty. Czy to przekroczenie pewnych granic? Niektórzy internauci nie mają co do tego wątpliwości.

Pierwsza komunia święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka
Pierwsza komunia święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka123RF/PICSEL

Pierwsza komunia święta to dla wielu rodzin wielkie wydarzenie nie tylko religijne, ale również finansowe. Przyjęcia komunijne od lat przypominają nieco bardziej wesele, aniżeli skromne uczczenie tego wydarzenia w gronie rodzinnym.

Rodzice starają się sprostać oczekiwaniom

Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej informuje, że co czwarty rodzic jest gotów się zapożyczyć, aby zorganizować doskonałe przyjęcia komunijne. Nic więc dziwnego, że firmy ścigają się w kolejnych pomysłach, którymi można urozmaicić tego typu imprezę.

Naprzeciw oczekiwaniom klientów wyszła jedna z małopolskich firm. W jej ofercie znalazła się piniata komunijna z napisem IHS. Internauci zastanawiają się czy w tym przypadku nie przekroczono pewnych granic. "Czy to piniata dla młodych satanistów...?" - pytają w komentarzach.

Piniaty są hitem tegorocznych komunii
Piniaty są hitem tegorocznych komuniiscreenFacebook

Kontrowersyjny trend komunijny

Piniata, czyli papierowa forma wypełniona słodyczami, to prawdziwy trend tegorocznych komunii. Ten nieodłączny element zabawy króluje na imprezach.

Córka przez pół roku prosiła mnie, aby kupiła na jej przyjęcie komunijne dużą piniatę. Zapewniła, że to będzie najlepszy prezent, jaki mogła sobie wymarzyć. Podobno to hit. Dzieci za tym szaleją!
mówi w rozmowie z portalem eDziecko.pl jedna z mam.

Kobieta otwarcie przyznaje, że nie do końca rozumie fenomen tej zabawy, jednak ostatecznie postanowiła ulec prośbom córki.

Przepadłam! Kupiłam! Chociaż dalej tego nie ogarniam. Ok, na urodziny to może i fajne, ale na komunię? Najczęściej jest w kształcie hostii i jest na niej napis IHS. Widziałam nawet takie z twarzą Jezusa. To w to ma dziecko uderzać?
dodaje kobieta.
Kontrowersyjna zabawa komunijna
Kontrowersyjna zabawa komunijnascreenFacebook

"Czy twórca wie, co to znaczy IHS?"

Matka tłumaczy, że teoretycznie nie ma w tym nic dziwnego. Jest jednak zaskoczona popularnością zabawy, tłumacząc, że dzieci dopiero przyjęły sakrament i są nauczone, że hostia to świętość.

Internauci są podobnego zdania. Wielu z nich otwarcie przyznaje, że tego typu zabawa jest przekroczeniem pewnych granic.

Doceniam inwencję, ale chyba coś poszło nie tak. Generalnie to jakoś nie po drodze z szacunkiem do sakramentu...
Czy twórca tego wie w ogóle, co znaczy IHS? Albo się zastanowił chociaż trochę?
I dziecko ma w napis IHS kijem walić?!
pytają oburzeni internauci.
"Na zdrowie": Ogórek na swoją popularność zapracował samInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas