Reklama

Reklama

Ksiądz błogosławił dziecko. Niesamowite, co zrobił maluch!

Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się z obserwatorami filmikiem z chrztu świętego swojego synka. Nie jest to jednak zwyczajny zapis podniosłej ceremonii - reakcja chłopca na błogosławieństwo księdza dosłownie bawi do łez!

Chrzest święty, czyli jeden z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, nazywany fundamentem życia chrześcijańskiego to dość podniosłe i pełne powagi wydarzenie, szczególnie dla rodziców i bliskich małego dziecka, które dołącza tego dnia do wspólnoty. 

Jak się jednak okazuje, ta wzniosła uroczystość może wyglądać zgoła inaczej - przekonała się o tym TikTokerka Danna, która podzieliła się z obserwatorami filmikiem z chrztu świętego własnego synka. 

Zobacz również: Krew, kości i inne "pamiątki". W ten sposób Kościół dzieli relikwie 

Reklama

TikTokerka pokazała filmik z chrztu synka. Niesamowite, co zrobił maluch!

Danna zamieściła na TikToku filmik, będący zapisem chrztu świętego jej małego synka. Takich filmików nie brakuje w sieci, ale ten jest naprawdę wyjątkowy - maluch skradł show i sprawił, że wszyscy zapamiętają ten dzień już na zawsze, włącznie z księdzem!

 - napisała Danna, znana na TikToku pod pseudonimem "Deemorales92" i podzieliła się filmikiem z uroczystości. 

Widać na nim, jak ksiądz podchodzi do malucha, by go pobłogosławić i unosi nad nim dłoń. Wtedy zaciekawiony chłopczyk zaczyna przybijać duchownemu "piątki" i co ciekawe, jest zaskoczony, że ten nie odwzajemnia gestu. Rodzice chłopca nie mogli powstrzymać śmiechu, ale starali się stłumić jego chęć do zabawy z księdzem. 

Jak wy zareagowalibyście w takiej sytuacji?

Zobacz również:

Jak przygotować się do bycia chrzestnym? Te pytania zada ci ksiądz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chrzest

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy