Reklama

Kukułka plamista ma torebkę? To pytanie z „Milionerów” zainteresowało widzów

„Milionerzy” to teleturniej, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. Miłośnicy programu z uwagą śledzą zmagania kolejnych uczestników. W odcinku 440. jeden z graczy postanowił zaufać swojej intuicji i podjął ryzyko. Popełnił błąd, odpowiadając na pytanie za 20 tysięcy złotych, które dotyczyło kukułki plamistej. Jak brzmiało?

W 2017 roku znany i lubiany teleturniej "Milionerzy", po kilku latach przerwy w emisji, powrócił na antenę. Od tej pory główna wygrana padła trzy razy, kolejno w 2018,  2019 i 2021 roku. Każdy nowy odcinek dostarcza widzom sporej dawki emocji. Pytania o milion, z którymi mierzą się uczestnicy, bywają bowiem niezwykle podchwytliwe. Przekonał się o tym pan Marek Krukowski, który pożegnał się z grą niespodziewanie. Jakie pytanie okazało się dla niego tym ostatnim?

Czytaj również: Fatalny błąd w Milionerach

Kukułka plamista: czym jest i co "nosi" w torebce?

Reklama

W 440. odcinku "Milionerów" padło pytanie, które szczególnie zaciekawiło widzów teleturnieju. Uczestnik był przekonany, że zna odpowiedź, dlatego nie zdecydował się na żadne z kół ratunkowych. Pytanie okazało się jednak trudniejsze, niż myślał. Brzmiało następująco:

Uczestnik był przekonany, że kukułka plamista, której dotyczyło pytanie, jest ptakiem. Kierując się anatomią gatunku, zaznaczył odpowiedź C (stawową prawą i lewą). Jak się okazuje popularny ptak, którego na myśli miał uczestnik grający o milion to kukułka zwyczajna. Pan Marek Krukowski musiał więc pożegnać się z programem. Internauci uznali pytanie za niezwykle podchwytliwe. 

Kukułka plamista - storczyk plamisty

Kukułka plamista, nazywana także storczykiem plamistym lub stoplamkiem plamistym to gatunek rośliny z rodziny storczykowatych, który w Polsce można spotkać na terenie całego kraju.

Kukułka plamista charakteryzuje się kwiatami zebranymi w kłos — najczęściej w kolorze fioletowym lub różowym. Ta rosnąca na dziko roślina ma torebkę zawierającą liczne i bardzo drobne nasiona. W konsekwencji to właśnie odpowiedź A (a w niej moc drobnych nasion) okazała się prawidłowa.

***
Przeczytaj również:

Platynowy Jubileusz Elżbiety II. Królowa świętuje 70-lecie na tronie

Jak zachować się w restauracji? Kelnerka zdradza, czego nie toleruje obsługa

Zimowy jadłospis: Jak jeść, by nie przytyć?

Zobacz również:


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Milionerzy (teleturniej) | teleturniej | program telewizyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama