Reklama

Jak zachować się w restauracji? Kelnerka zdradza, czego nie toleruje obsługa

Użytkowniczka TikToka, która jest kelnerką, postanowiła podzielić się z obserwatorami kulisami swojej pracy. W krótkim nagraniu zdradziła, co najbardziej denerwuje pracowników lokali gastronomicznych. Film szybko stał się internetowym viralem. Okazuje się, że błąd, o którym zdecydowała się opowiedzieć TikTokerka, jest powszechny.

Jedząc posiłek w restauracji, staramy się dbać o dobre maniery. Większość z nas wie, że należy skosztować potraw, dopiero gdy  osoba nam towarzysząca również otrzyma swoje zamówienie. Przy stole nie hałasujemy: wstając, odsuwamy krzesło powoli, a konsumując robimy to bezgłośnie. Zazwyczaj dziękujemy kelnerom i kelnerkom, gdy przynoszą nam danie, a po zapłaceniu za kolacje często zostawiamy napiwek. Jak się okazuje, to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać, będąc w restauracji.

Najgorsze, co możesz zrobić w restauracji. Kelnerzy tego nienawidzą

TikTokerka, która na co dzień pracuje w restauracji, postanowiła zwrócić uwagę na częsty błąd klientów. Kobieta opublikowała krótki film, w którym wytłumaczyła, czemu obsługa nie toleruje podobnego zachowania. Co zdradziła kobieta?

Reklama

@fyrefairie w nagraniu zaznaczyła, że kelnerzy i kelnerki nie znoszą, gdy klienci restauracji po zakończeniu posiłku układają naczynia jedno na drugim. Większość gości uważa,  że jest to miły gest, który pomoże obsłudze szybciej uporać się ze stertą brudnych talerzy i szklanek. 

Dlaczego to zachowanie klientów tak bardzo daje się we znaki kelnerom? TokTokerka postanowiła to wyjaśnić. 

Pracownicy lokalu zazwyczaj muszą posegregować naczynia przed przekazaniem ich do mycia. Znacznie łatwiej jest im zbierać zabrudzone talerze i filiżanki oddzielnie. Klienci często nie zdają sobie sprawy, że zastawa jest ciężka. Kelnerzy nie zawszą są w stanie podnieść piętrowych konstrukcji ustawionych na stołach przez gości. Wówczas muszą przekładać je, robiąc jeszcze większy bałagan. To bardzo utrudnia pracę.

@fyrefairie na końcu filmiku pokazała zdjęcie przykładowego stolika. Wieża zbudowana z brudnych naczyń rozbawiła obserwatorów TikTokerki.

***

Przeczytaj także:

Najlepszy wiek na seks? Dobra wiadomość dla trzydziestolatek!

Które znaki zodiaku kochają się najczęściej?

Po 15 randkach zdecydowała się skonsumować związek. Nie poleca czekać tak długo


Zobacz również: 


 

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: restauracje | jak zachować się w restauracji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy