Kwiaty na balkon

Marzy ci się udekorowany wielobarwnymi kwiatami balkon? Sprawdź, jakie majowe sadzonki najlepiej przyjmą się w twoim domu.

Usychają ci kwiaty? Wybierz idealne gatunki pod swój balkon
Usychają ci kwiaty? Wybierz idealne gatunki pod swój balkon123RF/PICSEL

Nie musisz być ogrodnikiem, ani mieć tzw. "ręki do kwiatów", aby twój balkon cieszył oko feerią barw i wiosennych woni. Wystarczy, że wybierzesz kwiaty balkonowe najlepiej pasujące do miejsca, w którym mieszkasz. O tym, czy dany gatunek poczuje się u ciebie dobrze, decyduje ilość słońca.

Lawenda. Zapach Prowansji

Jeśli urzekają cię fikuśne dekoracje w prowansalskim stylu, hitem tego lata będzie lawenda. Drobne fioletowe kwiatki sadzone w białych doniczkach, idealnie przystroją twój balkon lub taras. Aby cieszyć oko intensywnością fioletu lawendowego kwiecia, musisz spełnić jednak jeden warunek. Miejsce rozsady musi być mocno nasłonecznione, a ziemia (wystarczy uniwersalna mieszanka dostępna w każdym sklepie ogrodniczym) sucha, nie podlewana częściej niż raz na tydzień. Drobne niepozorne kwiatki odwdzięczą ci się podwójnie - nie tylko pięknie pachną, ale też odstraszają komary.

Fuksja jest dość wymagająca, ale odwdzięczy się urodą
Fuksja jest dość wymagająca, ale odwdzięczy się urodą123RF/PICSEL

Fuksja. Efektowne dzwoneczki

Fuksja to dwubarwne zwisające dzwoneczki, spowite gęstym listowiem. Aby w pełni cieszyć się ich urodą, nie można jednak zostawić rośliny samopas. Obfite i częste podlewanie sprawi, że dzwonki nie uschną, a roślina nie zrzuci liści. Ważnym elementem uprawy jest także stanowisko. Fuksja nie znosi wiatrów, źle czuje się także w pełnym słońcu. Lekko cieniste i osłonięte patia i balkony od wschodniej lub zachodniej strony sprawdzą się idealnie.

Komarzyca. Królowa północy

Jeśli twój balkon znajduje się w zacienionym, chłodnym miejscu, nie musisz rezygnować z dekorowania go kwiatami. Efektowną i lubiącą brak słońca rośliną jest komarzyca. Ciemnozielone, wpadające w odcienie fioletu, liście rosną bujnie w cienistych przestrzeniach. Dodatkowym atutem rośliny jest to, że nie lubią jej komary.

***

Zobacz także:

Kinga Sawczuk wspiera ekologięNewseria Lifestyle/informacja prasowa
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas