Reklama

Reklama

Nad Polskę nadciąga armagedon. IMGW wydało ostrzeżenia, spadnie nawet 30 cm śniegu!

Weekend przyniesie gwałtowne zmiany w pogodzie. Zima powróci z impetem - nad Polskę nadciąga niż, który będzie się przemieszczał z południowego wschodu na zachód kraju. Przyniesie ze sobą obfite opady śniegu, przed którymi IMGW wydało już ostrzeżenia. W południowych regionach może spaść nawet 30 cm białego puchu!

2023 rok przywitał nas wiosenną aurą. Temperatury dochodziły nawet do kilkunastu stopni. Przez kolejne tygodnie zima postraszyła przez chwilę w kilku regionach Polski, jednak jej prawdziwy powrót dopiero przed nami. W nadchodzący weekend należy przygotować się na obfite opady śniegu i przymrozki występujące głównie nocą.

Obfite opady śniegu w nocy i w sobotę

Niż niosący ze sobą gwałtowną zmianę pogody przyjdzie do Polski z kierunku południowo-wschodniego, a następnie będzie się przesuwać na zachód kraju. Pierwsze regiony, które powinny być przygotowane na opady śniegu już w nocy w piątku na sobotę (20/21 stycznia), to Podkarpacie, Małopolska, a także Podlasie.

Reklama

Czytaj także: Ferie w czasach PRL-u. Tak kilkadziesiąt lat temu Polacy spędzali "zimowe wakacje"

W sobotę w pierwszej części dnia opady śniegu pojawiają się na Śląsku, Opolszczyźnie oraz w centralnej i północno-wschodniej Polsce. Wreszcie popołudniu biały puch spadnie na terenie Wielkopolski, Kujaw i Pomorza. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu 1 i 2 stopnia. Na terenie niektórych regionów spadnie około 15-20 centymetrów białego puchu, a miejscami nawet do 30 centymetrów. Chodzi o następujące województwa:

  • Podkarpacie,
  • Małopolska,
  • południowe części Śląska, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Temperatury i wiatr w weekend

Temperatury sprawią, że śnieg może się utrzymać do przyszłego tygodnia. W weekend termometry będą pokazywać od 0 do 3 stopni na plusie. Wiatr będzie umiarkowany na terenie większości Polski, natomiast na wschodzie mocniejszy i może powodować zamiecie i zawieje śnieżne.

W związku z obfitymi opadami śniegu można spodziewać się paraliżu na polskich drogach. Jeśli czeka nas podróż samochodem w weekend należy zachować szczególną ostrożność. Poza tym możliwe są również przerwy w dostawie prądu.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. "Idą czasy bardzo niedobre"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | opady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama