Reklama

Reklama

Nadciąga pogodowy armagedon? W tych regionach Polski będzie najgorzej

Zima nie daje za wygraną. Po kilkunastu spokojnych dniach znów musimy przygotować się na opady śniegu oraz niską temperaturę. Pogoda w Polsce już wkrótce mocno się zmieni. Wszystko za sprawą nadciągającego do naszego kraju cyklonu Harto.

Wtorkowy poranek będzie ostatnim z dodatnią temperaturą. Kolejne godziny przyniosą bowiem coraz więcej opadów, a temperatura zacznie gwałtownie spadać. Opady deszczu zmienią się w opady śniegu.

- W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie i w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. W Karpatach spadnie około 10 cm śniegu. Temperatura od 3 st. C do 7 st. C, w dolinach górskich około 1 st.C. Na Podkarpaciu okresami porywy do 60 km/h - informuje IMGW.

W powiatach kieleckim, Kielcach, jędrzejowskim, pińczowskim, kazimierskim, buskim, staszowskim, sandomierskim, opatowskim, starachowickim, ostrowieckim, tatrzańskim, nowotarskim, nowosądeckim, opatowskim, starachowickim, ostrowieckim, tatrzańskim, nowotarskim, nowosądeckim, suskim, myślenickim, limanowskim, bocheńskim, tarnowskim, Tarnowie, wielickim, wadowickim, oświęcimskim, krakowskim, chrzanowskim, olkuskim, miechowskim, dąbrowskim oraz Krakowie obowiązuje alert 1 stopnia przed oblodzeniem.

Reklama

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu/deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie - dodaje IMGW.

Zobacz również: Niewielki owad kryje się w śniegu. Czym jest "pchła śnieżna"?

Prognoza pogody na najbliższe dni. Zima znów da o sobie znać

Kolosalna zmiana pogody nastąpi już w nocy z wtorku na środę. Spokojnie będzie jedynie w zachodniej i północnej Polsce. Nad resztą kraju zadomowi się jednak cyklon Harto, który skutkować będzie dużym zachmurzeniem i intensywnymi opadami. Od Niziny Śląskiem do centrum prognozowane są opady mokrego śniegu, którego do rana może być nawet około 5 cm.

Temperatura wyniesie od -2 st. C na północnym zachodzie, przez 0 st. C w centrum i 2 st. C na południowym wschodzie.

"W tym tygodniu do Polski wróci zimowa aura. W pierwszej połowie tygodnia Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Skandynawii, który będzie sprowadzać stopniowe ochłodzenie z opadami deszczu przechodzącymi w śnieg" - informuje IMGW.

Zobacz również: Kleszcze atakują także zimą? Lasy Państwowe ostrzegają. "Wylazły"

Alerty dla niemal całej Polski. Czeka nas niebezpieczny weekend

Kolejne dni upłyną pod znakiem niskich temperatur i opadów śniegu. W środę opady prognozowane są również na północy kraju, zaś w czwartek na południowym wschodzie. Atak zimy czeka nas jednak wraz z nadejściem weekendu. Śnieg będzie padał bardzo intensywnie, przed czym już teraz ostrzega IMGW.

Już w nocy z wtorku na środę w Polsce pojawi się mróz. W wielu rejonach kraju termometry mogą wskazać nawet -10 st. C. IMGW ostrzega przed oblodzeniem, zamieciami śnieżnymi oraz intensywnymi opadami śniegu. Najgorsza sytuacja na ten moment będzie mieć miejsce w środę. Alerty obowiązują w niemal całym kraju.

Zobacz również: Niewielki owad kryje się w śniegu. Czym jest "pchła śnieżna"?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | opady | zima

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy