Reklama

Reklama

Nadciągają cyklony znad Atlantyku. Prognozy pogody zaskakują

Seria atlantyckich cyklonów już niedługo sprawi, że pogoda w kraju bardzo się zmieni. Synoptycy przewidują, że rok 2022 pożegnamy z nietypową – jak na tę porę roku – temperaturą. Święta Bożego Narodzenia nie będą takie jak zazwyczaj. Dlaczego? Oto prognozy na najbliższe dni.

Zima zaatakowała Polskę na początku grudnia. W całym kraju występowały intensywne opady śniegu. Trzaskający mróz sprawiał, że gruba warstwa białego puchu nie topniała. Meteorolodzy ostrzegali o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych: zawiei i zamieci śnieżnych, burz śniegowych. Apelowali o to, by bez potrzeby nie wychodzić z domu.

Kilka dni temu mrozy zaczęły odpuszczać. Właściwie w całym kraju nastąpiło gwałtowne ocieplenie. Teraz wiele osób zastanawia się, czy śnieg - który zalega na ulicach od tygodni - przetrwa do Bożego Narodzenia. Niestety,  synoptycy nie mają dobrych informacji dla miłośników białych świąt. Nad Polskę nadciągają atlantyckie cyklony. Co to oznacza?

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Boże Narodzenie, Sylwester i Nowy Rok będą cieplejsze niż zwykle. Nadchodzące masy powietrza sprawią, że temperatura właściwie w całym kraju wzrośnie. Termometry w niektórych regionach Polski mogą wskazać nawet kilkanaście kresek powyżej zera. Będzie deszczowo i wietrznie, a śnieg popada jedynie miejscowo.

Zobacz również: To była "biała apokalipsa". Czy możemy spodziewać się powtórki?

Wigilia 2022: pogoda nas zadziwi

Ocieplenie będzie odczuwalne już w sobotę. Synoptycy ostrzegają, że 24 grudnia dostrzeżenie na niebie pierwszej gwiazdki może być prawdziwym wyzwaniem. Wszystko przez niemal całkowite zachmurzenie. Gęste chmury pokryją niebo.

W wigilie możemy spodziewać się także intensywnych opadów deszczu. W niektórych regionach Polski wystąpi także porywisty wiatr.

Pogoda Boże Narodzenie 2022: Takiej temperatury mało kto się spodziewał

W Boże Narodzenie także możemy spodziewać się wysokiej - jak na obecną porę roku - temperatury. Termometry mogą wskazać nawet kilkanaście kresek powyżej zera. Synoptycy przewidują około 12-14 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Warunki pogodowe bardziej będą odpowiadały jesieni niż zimie. Taka pogoda utrzyma się przez najbliższe dni. Sylwester oraz Nowy Rok również będą ciepłe. 

Zobacz również: Jaka pogoda czeka nas w święta? Będzie ponuro, szaro i deszczowo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | Święta 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy