Reklama

Reklama

Najkrótszy test na inteligencję ma tylko trzy pytania. Większość osób nie daje rady!

Ten zaskakujący test, mający za zadanie określić nasz iloraz inteligencji, składa się tylko z trzech krótkich pytań. 83 proc. osób, które podejmują się go rozwiązać, ponosi klęskę.

Krótki test na inteligencję z pewnością spodoba się osobom, które chciałby zbadać zdolności swojego mózgu, ale nie mają czasu, by wypełniać składające się z kilkudziesięciu i więcej pytań jednego ze standardowych sprawdzianów IQ. Tutaj czekają na nas zaledwie trzy matematyczne pytania, ale wcale nie oznacza to, że będzie to łatwa przeprawa. 

Czym jest test CRT?

W skrócie zwany testem CRT, Cognitive Reflection Test został stworzony w 2005 roku. Po polsku nazywany jest Testem Kognitywnego Myślenia. Jego autorem jest Shane Frederick psycholog pracujący na uniwersytecie w Princeton. W pracy nad CRT przyświecała mu idea zbadania racjonalnego i logicznego myślenia z równoczesnym wykluczeniem często błędnie podpowiadającej nam intuicji.

Sprawdź: Inteligencja a znak zodiaku - pięć znaków się wyróżnia

Reklama

Jego wyniki nie dadzą nam odpowiedzi na pytanie o dokładny poziom naszej inteligencji, ale ponoć potrafi wyłowić osoby genialne z tych, które do niego przystępują. Jedynie 17 proc. osób w nim uczestniczących - także studentów elitarnych uczelni - uzyskało pełną poprawność. 

Jeśli macie ochotę do niego przystąpić, poniżej przedstawiamy pytania i odpowiedzi. 

Test CRT: pytania

  1. Łączny koszt kija bejsbolowego i piłki to 1,10. Kij kosztuje o 1 dolara więcej niż piłka. Jaka w takim razie jest cena piłki?
  2. 5 urządzeń produkuje 5 gadżetów w 5 minut. Jak długo zajmie 100 maszynom wytworzenie 100 gadżetów?
  3. W jeziorze żyją liliowce. Każdego dnia podwajają swoją objętość. Jeśli w 48 dni pokryją całe jezioro, to ile czasu zajmie, by zakryły połowę jeziora?

Czytaj też: Płeć mózgu - jaki jest twój mózg, bardziej kobiecy czy męski?

Test CRT: odpowiedzi

  1. 0,05 - Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wasza odpowiedź brzmiała 0,10. Jednak kula kosztuje 0,05, a kij 1,05. Trudno zaprzeczyć, że 1,05 wynosi o 1 więcej od 0,05. Osoby niecierpliwe częściej udzielają błędnej odpowiedzi.
  2. 5 minut - 1 maszyna wytwarza 1 gadżet w 5 minut. W związku z tym, 100 gadżetów zrobionych przez 100 urządzeń także powstanie w 5 minut. 
  3. Prawidłowa odpowiedź to 47 dni. Skoro powierzchnia jeziora pokrytego liliami podwaja się każdego dnia, wystarczy jeden dzień, by przejść z połowy do pełnego pokrycia. 


Polecamy: Osoby wysoko wrażliwe czują i widzą więcej. Jakie mają cechy?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: IQ | test IQ | test CRT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy