Reklama

To, co widzisz na tym obrazku, kwalifikuje twój mózg jako bardziej męski lub kobiecy

Mózg to organ, który poddawany jest nieustannym badaniom naukowym. Na przysłowiowe czynniki pierwsze rozkładają go zarówno lekarze, jak i psychologowie. Jedni i drudzy spierają się od lat, czy między mózgiem kobiety i mężczyzny są jakieś wyraźne różnice. Wiemy, że anatomiczne różnice istnieją, ale co z psychologią? Tu już zdania są mocno podzielone.

Pierwsze eksperymenty prowadzone były już XIX w. Francis Galton, słynny uczony pracujący w Londynie, zidentyfikował kilka obszarów, w których dało się wyraźnie zaobserwować różnice między kobietami, a mężczyznami (w obszarze mózgu). Ustalił u kobiet większą wrażliwość na ból, a u mężczyzn na stres. Po 10 latach uczeni z USA dodali do tych obserwacji kolejne - dla mężczyzn charakterystyczna okazała się łatwość wypowiedzi i upodobanie do koloru czerwonego (coś w tym jest, mówi się przecież, że najbardziej na męskie zmysły działa kobieta w czerwonej sukience), kobiety natomiast wg tego badania używają słownictwa bardziej formalnego i wolą kolor niebieski (niebieskie koszule - synonim zaufania). U mężczyzn wykazano również większą zdolność abstrakcyjnego myślenia, a u kobiet większą zdolność do praktycznego rozwiązywania problemów.

Reklama

Pamiętajmy też o tym, że tzw. męskie czy kobiece cechy wynikają nie tyle z różnicy w budowie mózgu, co z procesu wychowania, edukacji, uwarunkowań kulturowych.

Jedną z najsłynniejszych publikacji na ten temat jest książka "Płeć mózgu" autorstwa Manne Moire i Davida Jessela. Pojawiają się tam informacje na temat najróżniejszych badań nad różnicami interseksualnymi. Niektóre mówią jasno o faktycznych różnicach w budowie i właściwościach procesu myślenia w zależności od płci. Jedno sugeruje natomiast, że większość z nas jest prawdopodobnie gdzieś pomiędzy stereotypami. 

Zobacz też: Z którą z tych kobiet mogłabyś się zaprzyjaźnić? Odpowiedź zdradzi wiele!

Światem rządzą dwie energie: żeńska i męska

W świecie istnieją dwie przeciwstawne sobie energie: męska i żeńska, tego jesteśmy świadomi od dawna. Ale uwaga, nie oznacza to, że mamy do czynienia z "męskimi" kobietami czy zniewieściałymi mężczyznami. Chodzi wyłącznie o sposób, w jaki postrzegamy świat. Obie te energie zapewniają równowagę we wszechświecie.  

Męskość i kobiecość poprzez planety postrzegają astrologowie - Mars ma bardziej analityczną i gwałtowną energię, podczas gdy Wenus rządzi kobiecymi i bardziej emocjonalnymi aspektami świata. Dwie energie widzimy też w filozofii Wschodu - Jin i Jang. Nic dziwnego więc, że i psychologowie postanowili testować kobiety i mężczyzn pod tym właśnie względem. 

Zobacz też: 

A zatem, co widzisz na tym obrazku? 

Jeśli widzisz mężczyznę, który biegnie W TWOIM KIERUNKU

Jeśli widzisz na tym obrazku mężczyznę biegnącego w twoim kierunku, jesteś osobą, która rozwiązuje problemy. Nie pogardzisz dobrą łamigłówką, krzyżówką, czy rebusami. Jesteś niezły z matematyki i masz dość analityczny umysł. To cechy stereotypowego bardziej "męskiego" mózgu. Twoją najmocniejszą stroną NIE jest wielozadaniowość, ale jeśli masz możliwość skupienia się na jednej rzeczy, to jesteś w niej bardzo dobry. 

Jeśli widzisz mężczyznę, który UCIEKA OD CIEBIE

Jeśli na tym obrazku widzisz mężczyznę uciekającego, jesteś osobą, która nie spieszy się z podejmowaniem decyzji. Pochopne działanie? To nie ty. Za to ufasz swojej intuicji i idziesz za nią, kiedy na twojej drodze pojawia się jakaś trudność. Jesteś osobą z powodzeniem łączącą wiele funkcji, nie straszne ci też robienie kilku rzeczy na raz. Masz świetną pamięć. Twój mózg jest stereotypowo bardziej "kobiecy".

Czytaj też:

Brzydkie nawyki, które świadczą o wysokiej inteligencji. Też to robisz?

Tez znaki zodiaku mają najgorszy charakter. Życie z nimi to udręka!

Źródło: https://awarenessact.com/, "Płeć mózgu"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: psychotest | mózg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy