Reklama

Reklama

Najpiękniejsze polskie plaże. Wybieracie się na nie w tym roku?

Jeśli planujecie wyprawę w tym sezonie nad Morze Bałtyckie, to z pewnością znajomość rankingu najpiękniejszych polskich plaż może być nieocenioną pomocą. Które kąpieliska uplasowały się w pierwszej dziesiątce? Sprawdźmy.

 • Co roku Magazyn Travelist wyłania 10 najpiękniejszych bałtyckich plaż spośród wszystkich dostępnych na polskim wybrzeżu. 

Świnoujście znów wygrywa

Plaża w Świnoujściu po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w tym rankingu. Na czym polega jej wyjątkowość? Po pierwsze plaża w Świnoujściu od lat zdobywa wyróżnienia na polu utrzymania czystości, zarządzania i dbałości o ekologię. Równie ważne są też czynniki naturalne - opływa ją bardzo ciepła jak na polskie wybrzeże woda, latem osiągająca nawet 26 st. C. Jest też szeroka na 200 metrów, ciągnie się na całej długości miasta, bardzo czysta i malownicza. Znajdziemy tu też wiele atrakcji, pozwalających na aktywny wypoczynek, takich jak siatkówka plażowa, kitesurfing i windsurfing.

Reklama

Zobacz również: Zdrowotne właściwości bursztynu. Na co pomaga "bałtyckie złoto"?

Kołobrzeg trzyma się mocno

Drugie miejsce zajęły piękne plaże znajdujące się w Kołobrzegu. Plaża Centralna, znajdująca się między molem a latarnią morską, a także towarzyszące jej plaże Wschodnia i Zachodnia. Pokrywa je piękny, czysty piasek i są regularnie sprzątane. 

Welcome to Hel

Plaża na Półwyspie Helskim znalazła się na trzecim miejscu. Jej specyficzne położenie sprawia, że cieszy się ona wielkim powodzeniem wśród osób uprawiających surfing. Zawsze mogą się oni spodziewać silnego wiatru w tej okolicy. Co ciekawe helska plaża znalazła się w pierwszej dziesiątce innego rankingu European Best Destinations - jako jedyna polska plaża w tym zestawieniu. 

Sprawdź też: Wakacje jak z koszmaru? Ryzyko odwołanych lotów i ogromnych kolejek

Pełny ranking plaż w Polsce

Jak wyglądają kolejne miejsca? Ranking Magazynu Travelist przedstawia się następująco:

 1. Świnoujście
 2. Kołobrzeg
 3. Duża plaża na cyplu, Półwysep Helski
 4. Sopot
 5. Trzęsacz
 6. Plaża Stogi
 7. Dębki
 8. Krynica Morska
 9. Ustka
 10. Plaża Dubaj w Jarosławcu

Urlop w Turcji? Jeśli nie znasz tej zasady, ryzykujesz aresztowanie!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bałtyk | plaża nad Bałtykiem | Kołobrzeg | plaża w Świnoujściu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy