Reklama

Narzekasz na drogą cebulę? Cena fasolki szparagowej zwali cię z nóg

Od jakiegoś czasu robienie zakupów spożywczych w Polsce trochę przypomina wizytę w parku rozrywki i skorzystanie z tamtejszych, ekstremalnych atrakcji. Dlaczego? Otóż przekroczenie progu sklepu powoduje szybsze bicie serca, konsternację i szok. A to za sprawą wysokich cen, głównie warzyw i owoców. Do grona horrendalnie drogiej cebuli dołączyła właśnie fasolka szparagowa.

Absurdalnie droga fasolka w Biedronce

W sezonie wiosenno-letnim każdy lubi korzystać z dobrodziejstw natury i zajadać się tym, co wyrośnie w ogródku. Jednym z ulubionych przysmaków Polaków jest świeża fasolka szparagowa, okraszona bułka tartą i usmażona na masełku.

Okazuje się jednak, że zamiast pieścić podniebienie tym prostym w przygotowaniu i jak było do tej pory - raczej tanim posiłkiem - przyjdzie nam się obejść smakiem. Cena fasolki szparagowej wystrzeliła w kosmos.

Serwis Fakt.pl opisuje historię klientki sieci sklepów Biedronka, która wybrała się na zakupy z zamiarem nabycia kilku artykułów spożywczych. Jej uwagę przykuła pięknie prezentująca się na sklepowym regale świeża fasolka szparagowa.

Reklama

Czytaj także: Interia na tropie kalafiorowej afery. Słowa pracownika sklepu Biedronka szokują

Ile kosztuje fasolka szparagowa?

Nic dziwnego, że kobiecie na samą myśl o spałaszowaniu tego pysznego warzywa pociekła ślinka, jednak czar prysł, kiedy jej oczom ukazała się cena. Niewykluczone, że klientka pomyślała sobie wówczas - "uszczypnijcie mnie!", gdyż należność za jeden kilogram fasolki bardziej przypominała koszmar senny niż rzeczywistość. A jednak...

Otóż kilogram fasolki szparagowej w Biedronce kosztował 50 zł bez jednego grosika, co zszokowana kobieta uwieczniła na zdjęciu za pomocą swojego telefonu.

Jak podaje wspomniany serwis internetowy - aktualnie za kilo fasolki hurtownicy chcą od 38 do 42 zł. Dokładnie rok temu stawki wahały się od 28 do 32 zł

Przeczytaj też: Kolejna afera w Biedronce. Tym razem poszło o zapłatę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fasolka szparagowa | ceny | drożyzna | Biedronka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama