Nauczycielka ścięła włosy dziecku. Grozi jej poważna kara!

Siedmioletnia Jurnee Hoffmeyer wróciła ze szkoły z obciętymi włosami. Ojciec zareagował furią, gdy okazało się, że to nie jest wybryk koleżanek lub kolegów dziewczynki, ale zrobiła to nauczycielka! Złożył pozew na milion dolarów.

Jurnee Hoffmeyer jest 7-latką. Najpierw obciął jej włosy kolega, potem nauczycielka
Jurnee Hoffmeyer jest 7-latką. Najpierw obciął jej włosy kolega, potem nauczycielkaFacebook / Traci FantFacebook

Siedmiolatka pochodzi z Mount Pleasant w stanie Michigen, w USA. Dziewczynka miała charakterystyczne, bujne loki. Pewnego dnia wróciła ze szkoły z krótszymi włosami z jednej strony - okazało się, że skrócił je kolega w szkolnym autobusie. Ojciec dziewczynki, Jimmy Hoffmeyer, po złożeniu oficjalnej skargi, zabrał ją do fryzjera, aby wyrównać włosy.

"Byłem zły na tego ucznia, ale szybko mi przeszło, bo to w końcu jest tylko dziecko. Po prostu chciałem tylko jak najszybciej pomóc córce" - wyjaśniał Hoffmeyer.

Fryzjerowi udało się wyrównać włosy i stworzyć piękną fryzurę, która spodobała się dziecku.

Nauczycielka obcięła włosy 7-latce

Nieoczekiwanie dziewczynka znowu wróciła do domu zapłakana, z krótszymi włosami. Okazało się, że tym razem nie obcięło ich inne dziecko, ale... nauczycielka!

Zapytałem, co się stało i powiedziałem: "Myślałem, że tłumaczyłem ci, abyś nigdy nie pozwalała żadnemu dziecku obcinać sobie włosów". Powiedziała: "ale tato, to była nauczycielka"
Nie wiem, dlaczego przede wszystkim ona zrobiła to bez naszego pozwolenia! Wypuściła w tak okropnie ściętych włosach naszą córkę, która czuła się zawstydzona

- opowiadał wściekły ojciec dziecka.

Dlaczego kobieta zdecydowała się na obcięcie włosów Jurnee Hoffmeyer? Jak sama wyjaśniała, myślała, że jej fryzura to pozostałość po skróceniu włosów przez kolegę!

Nauczycielka może słono zapłacić

Jimmy Hoffmeyer podjął stanowcze kroki. Zdecydował się, aby wypisać córkę z Publicznej Szkoły Mount Pleasant, a także oskarżył nauczycielkę, że ta kieruje się uprzedzeniami rasowymi. Nie potwierdzili tego przedstawiciele Okręgu Szkolnego Mount Pleasant, którzy przeprowadzili dochodzenie.

Ojciec postanowił dochodzić sprawiedliwości i złożył do sądu pozew przeciwko Okręgowi Szkolnemu Mount Pleasant oraz nauczycielce, która postanowiła obciąć jego córce włosy. Żąda zadośćuczynienia w kwocie aż miliona dolarów.

Przeczytaj też:

"Love Island #NEWS", odc. 3POLSAT GO
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas