Reklama

Reklama

Nie ogrzewała mieszkania przez cztery lata! Teraz zdradza, jak tego dokonała!

Ta wiedza może przydać się już tej zimy! TikTokerka Klaire De Lys zdradziła, że przez cztery lata żyła w mieszkaniu bez ogrzewania i podzieliła się swoimi prostymi trikami, by nie zmarznąć i nie zbankrutować!

To może być jedna z najcięższych zim w życiu większości z nas. Rosnące koszty energii i ogrzewania napawają niepokojem i sprawiają, że coraz więcej osób stara się dobrze do niej przygotować. Oszczędzanie energii i skręcanie kaloryferów to oczywiście podstawa, ale jedna z TikTokerek postanowiła podzielić się z obserwatorami dodatkowymi trikami, które pozwolą przetrwać nawet ciężką zimę i nie zbankrutować. 

TikTokerka Klaire De Lys z Wielkiej Brytanii publikowała w sieci zaskakujące wideo. Kobieta przyznała, że przez cztery lata żyła w mieszkaniu bez ogrzewania i uważa, że nie jest to żaden wyczyn. Jak tego dokonała?

Zobacz równieżChleb za 30 zł? Piekarze ostrzegają, apelując do rządu! 

Reklama

TikTokerka radzi, jak nie zmarznąć zimą. Wystarczą dwa proste triki!

Klaire zamieściła na TikToku filmik, w którym radzi, jak ogrzać się nocą w bardzo zimnym mieszkaniu. Jej pierwszym sposobem na utrzymanie ciepła jest... zasypianie z butelką wypełnioną gorącą wodą. Przy zastosowaniu tej metody, należy jednak być ostrożnym i nie przykładać rozgrzanego tworzywa bezpośrednio do skóry. 

Klaire i na to ma prosty sposób - owija butelkę kawałkiem naturalnego materiału np. bawełną. 

TikTokerka od kilku lat śpi także pod kołdrą, która jest zdecydowanie większa, niż jej łóżko!

- radzi. 

Faktycznie, wełna świetnie izoluje ciepło i pomaga utrzymać je w ciele. Podobnie działają koce czy odzież z polaru - ma on właściwości odpychające nadmiar wody, izolacyjne oraz wspomagające wymianę powietrza. 

W tym miejscu warto dodać, że choć w ostatnich latach przyzwyczailiśmy się do ciepłych zim i nie musieliśmy oszczędzać energii, to optymalna temperatura do snu powinna mieścić się w przedziale 16-19 stopni Celsjusza. Wyjątkiem są osoby starsze, które powinny spać w temperaturze 20 stopni. Skręcanie kaloryferów ma więc dobry wpływ nie tylko na nasze portfele, ale także zdrowie! 

Zobacz również:

Ile kosztuje ładowanie smartfona? Większość Polaków nie ma pojęcia! INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ogrzewanie zimą | tanie ogrzewanie | ogrzewanie oszczędne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy