Nie tylko chryzantemy. Te gatunki kwiatów sprawdzą się na cmentarzu

Dzień Wszystkich Świętych kojarzy się nam przede wszystkim z chryzantemami. To tradycyjny i bardzo dobry wybór
Dzień Wszystkich Świętych kojarzy się nam przede wszystkim z chryzantemami. To tradycyjny i bardzo dobry wybór123RF/PICSEL

Jakie kwiaty na cmentarz? Cięte czy doniczkowe?

  • Wrzosy - to wyjątkowo piękne kwiaty, które jesienią często zdobią altany i balkony. Sprawdzą się także na cmentarzu. Dobrze znoszą chłody i wyglądają szlachetnie. Wrzosy wyróżnia także wyjątkowa symbolika. Mało  kto wie, że te kwiaty są zwiastunem śmierci oraz żałoby.
  • Irysy - również odznacza wyjątkowa symbolika.  Te kwiaty są zapowiedzią zmartwychwstania. Na grobach prezentują się wyjątkowo dostojnie i ozdobnie. Warto rozważyć ich zakup przed dniem Wszystkich Świętych.
  • Cynie -  nazywane są również jakobinkami. To kwiaty trwałe i odporne na jesienne warunki atmosferyczne. Często zdobią pomniki 1 listopada.  
Wrzosy to wyjątkowo piękne kwiaty
Wrzosy to wyjątkowo piękne kwiaty123RF/PICSEL
  • Róże - to zdecydowanie najbardziej eleganckie kwiaty. Czerwone róże na grobie wyrażają miłość i szacunek. Z kolei białe są oznaką niewinności. Warto pamiętać, że róże w zależności od odmiany mają różną odporność na chłody.
  • Goździki - to kwiaty cięte, które bardzo dobrze znoszą pierwsze przymrozki. Wyglądają elegancko, a w ostatnim czasie są niezwykle modne. Kuszą także stosunkowo niską ceną.
  • Lilie - te eleganckie i majestatyczne kwiaty odznacza wyjątkowa symbolika. Są zwiastunem chwały i niebiańskiej szczęśliwości. Przyniesienie ich na grób w dzień Wszystkich Świętych jest pięknym gestem.
Lilie są zwiastunem chwały i niebiańskiej szczęśliwości
Lilie są zwiastunem chwały i niebiańskiej szczęśliwości123RF/PICSEL

Takich kwiatów nigdy nie kupuj na grób. To wstyd

Zdecydowanie najgorszym wyborem na 1 listopada są sztuczne kwiaty
Zdecydowanie najgorszym wyborem na 1 listopada są sztuczne kwiaty123RF/PICSEL