Reklama

Nie żyje „dziecko Gerbera”. Jej twarz była znana na całym świecie

Nie żyje Ann Turner Cook. Kobieta zmarła w wieku 95 lat w mieście Tampa w amerykańskim stanie Floryda. O śmierci kobiety poinformowała agencja AP. Jej twarz poznał cały świat, kiedy w 1931 roku jej niemowlęce zdjęcie wybrano znakiem towarowym firmy Gerber.

Anna Turner Cook miała pięć miesięcy, kiedy jej sąsiadka, artystka Dorothy Hope Smith, narysowała węglem jej portret. Nikt nie zdawał sobie sprawy, jak potem potoczą się losy tej fotografii.

Ann Turner Cook "dzieckiem Gerbera"

Wizerunek niemowlęcia zgłoszono do organizowanej przez firmę Gerber krajowej kampanii marketingowej żywności dla dzieci. W 1931 roku rysunek stał się znakiem towarowym przedsiębiorstwa. Od tego czasu pojawia się na wszystkich jego opakowaniach oraz w reklamach.

Wtedy też Ann Turner Cook okrzyknięto "dzieckiem Gerbera". Jednocześnie jej twarz stała się rozpoznawalną na całym świecie.

Reklama

Zobacz również: Aida i jej przesłanie na czerwiec. Tym razem skupia się na relacjach

Ann Turner Cook nie żyje

O śmierci Ann Turner Cook poinformowała w sobotę, 4 czerwca, agencja AP. Doniesienia potwierdziła firma Gerber.

"Wiele lat przed tym, gdy została niezwykłą matką, nauczycielką i pisarką, jej uśmiech i wielka ciekawość podbiły serca ludzi na całym świecie i będą trwały jako symbol dla wszystkich dzieci" — napisano w komunikacie Gerbera na Instagramie.

Zobacz również: Wielkie zmiany w aptekach. „To jawna niesprawiedliwość”

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy