Reklama

Reklama

Niedziela handlowa. Czy 21 sierpnia sklepy będą otwarte?

Niedziela handlowa to temat, który nieustannie pojawia się na językach. Wiele osób niemal co tydzień zastanawia się, czy w niedzielę będą mogli wybrać się na zakupy. Tym razem lepiej nie czekać z odwiedzeniem sklepów do ostatniej chwili. Czy 21 sierpnia sklepy będą otwarte? Odpowiadamy!

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedziele, która w życie weszła 1 marca 2018 roku, w całym roku kalendarzowym w niedziele do sklepów można wybrać się zaledwie siedmiokrotnie. Sierpień 2022 jest jednym z tych miesięcy, w którym przypada niedziela handlowa.

Zobacz również: Przerażająca wizja wróżbity Macieja. To czeka nas już niebawem

Czy w niedzielę 21 sierpnia sklepy będą otwarte?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta dokładnie reguluje przepisy, dotyczące dat, w których otwarcie sklepów w dni świąteczne jest możliwe. Niektóre z nich są wyjątkami.

Reklama

To przede wszystkim dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Handlową była również niedziela poprzedzająca Wielkanoc. Wszystko z uwagi na umożliwienie Polakom dokonania świątecznych zakupów w okresie, w którym ruch w sklepach jest znacznie wzmożony.

Zobacz również: Wstydliwa choroba aktorki. Gwiazda obala wszystkie mity

Niedziele handlowe 2022

Co więcej, ustawa przewiduje cztery dodatkowe niedziele handlowe. Czy jedna z nich wypada w sierpniu? Owszem. Zakupów nie zrobimy jednak w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia.

W tym roku sklepy odwiedzić możemy jeszcze w niedzielę:

  • 28 sierpnia,
  • 11 grudnia,
  • 18 grudnia.

Zobacz również: Małgorzata Rozenek cała w różu. Podobną stylizację nosiła już Katarzyna Cichopek

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: niedziela handlowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy