Reklama

Reklama

Niezwykłe zdjęcie z warszawskiego szpitala. To dziecko jest dosłownie "w czepku urodzone"

"W czepku urodzony" - tak często mówimy o osobie, która wydaje się mieć w życiu ogromne szczęście. Jednak taki termin występuje także w medycynie i oznacza noworodka, który przychodzi na świat w worku owodniowym. Właśnie taki przypadek miał miejsce w szpitalu na warszawskim Ursynowie. Niezwykłe zdjęcie pokazał jeden z lekarzy.

Dziecko "w czepku urodzone"

Szpital Południowy w Warszawie poinformował o kolejnym dziecku urodzonym w nienaruszonym worku owodniowym. Noworodek przyszedł na świat przez cesarskie cięcie, o czym napisał na Instagramie dr Wojciech J. Falęcki, ginekolog położnik.

Lekarz zamieścił również zdjęcie tego niezwykłego przypadku. Na fotografii z sali operacyjnej w placówce na Ursynowie widać na pierwszy rzut oka tylko pęcherz płodowy. Jednak jest on przezroczysty i jeśli dobrze się przyjrzymy, dostrzeżemy przez niego głowę z włosami i rączki dziecka.

Czytaj także: Matka była w szoku, gdy zobaczyła swoje dziecko. Urodziło się... z zębami

Reklama

Niezwykłe zdjęcie z porodu

Dr Falęcki napisał o tym, że jest orędownikiem fotografii porodowej, dzięki której możemy podziwiać właśnie takie zdjęcia. Salę cięć porównał niejako do sali teatralnej i podkreślił, że można nie tylko uwiecznić chwilę, ale także pokazać innym ciekawe przypadki.

W komentarzach internauci dzielą się informacjami, że sami również zostali "w czepku urodzeni" lub że urodzili takie dzieci. Inni z kolei dziękują za możliwość oglądania podobnych zdjęć.

To kolejny przypadek w tym szpitalu

Co ciekawe, to drugi przypadek urodzenia dziecka w worku owodniowym w szpitalu z Ursynowa w niedługim czasie. 10 tygodni temu na świat przyszły bliźnięta - każde w swoim pęcherzu płodowym. Placówka zamieściła nawet nagranie z ich narodzin.

Worek owodniowy najczęściej pęka podczas porodu - to właśnie wtedy odpływają wody płodowe. Narodziny dziecka w pęcherzu płodowym są wyjątkową sytuacją. Zdarza się to bowiem tylko raz na nawet około 100 tysięcy przypadków.

Zobacz również: Poród w samochodzie. Mąż prowadził, a żona zaczęła rodzić!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dziecko | poród | urodzona w czepku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy