Reklama

Nigdy nie mów tak do księdza. Duchowny skomentował zachowanie Polaków

Dla wielu osób używanie poprawnych zwrotów w rozmowie z osobą duchowną stanowi niemały problem. Sprawę postanowił skomentować ks. Tomasz Białoń. W mediach społecznościowych opublikował post i odniósł się do zachowania Polaków. Duchowny podał, jak najczęściej zwracają się do niego rodacy.

Jak się zwracać do osoby duchownej?

W zeszłym roku było głośno o sytuacji księdza i kuriera. Dostawca zwrócił się do duchownego per "pan". Ksiądz poczuł się urażony i w konsekwencji paczka nie została dostarczona.

Rozmowa z osobą duchowną to dla wielu osób trudne zadanie. Nie każdy wie jakich zwrotów należy używać. Otóż w Polsce do księży i zakonników powinniśmy się zwracać "proszę księdza". 

Zwrócenie się do księdza słowem "pan" może wywołać oburzenie i dość często jest odbierane jako brak szacunku.

Ks. Tomasz Białoń komentuje zachowanie Polaków

Ks. Tomasz Białoń jest wikariuszem w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. W mediach społecznościowych regularnie publikuje posty dotyczące kapłaństwa. 

Reklama

Tym razem postanowił odnieść się do tego, jakie zwroty słyszy najczęściej. Podał różnicę między Polską a innymi krajami i podkreślił, że rodacy zazwyczaj zwracają się do niego per "pan". 

Zarówno pod postem na Twitterze, jak i Facebooku pojawiły się komentarze internautów. Wielu z nich popiera, by do osoby duchownej nie zwracać się per "pan". Pojawiły się także głosy, że zwrot ten jest jednak przejawem szacunku. 

***

Zobacz także:

Pod Wrocławiem znajduje się ukryta sieć tuneli dla Złotego Pociągu?

Pamiątki z wakacji, za które trafisz do więzienia

Polska wysycha. Stan zagrożenia w kolejnych regionach


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ksiądz | duchowny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy