Reklama

Nostradamus przewidział przyszłość na 2023 rok?

Nostradamus jest wciąż uznawany przez wielu za największego jasnowidza tego świata. Choć żył w XVI wieku, to potrafił przewidzieć odległą przyszłość, sięgającą obecnych czasów. Niektórzy twierdzą, że w jego słowach zapisana jest też przepowiednia na 2023 rok.

Co przepowiedział Nostradamus? Przepowiednie, które się sprawdziły

Nostradamus znany jako aptekarz, astrolog, okultysta, mistyk, kabalista, badacz wiedzy tajemnej, doradca królowej Francji, Katarzyny Medycejskiej, ale przede wszystkim jako jasnowidz i to zdaniem wielu - najsłynniejszy jasnowidz tego świata.

 Jego przepowiednie przez wieki były powtarzane i tłumaczone na inne języki. Choć słowa astrologa brzmią mistycznie i pokrętnie, dając szerokie pole do interpretacji, osoby wierzą w jego nadzwyczajny dar do dziś. 

Zobacz również: Jak Nostradamus przepowiedział absolutnie wszystko

Reklama

Przypisuje mu się między innymi przepowiednie dotyczące pożaru Londynu, drogi Hitlera, ataków z 11 września na WTC, czy pandemię koronawirusa. 

Nic więc dziwnego w tym, że wyznawcy Nostradamusa doszukują się w jego słowach także i wskazówek odnośnie tego, co wydarzy się w 2023 roku. 

Nostradamus o 2023 roku. Co przyniosą kolejne miesiące nowego roku?

Według znawców przepowiedni Nostradamusa nie wróżył on niczego dobrego na 2023 rok. Przede wszystkim w jego wizjach pada nacisk na katastrofy klimatyczne, jakie czekają Ziemię. 

"Przez czterdzieści lat tęcza nie będzie widziana. Przez czterdzieści lat będzie widziana każdego dnia. Sucha ziemia będzie coraz bardziej spieczona, i będą wielkie powodzie, gdy będzie widoczna" -  możemy przeczytać w "Proroctwach" autorstwa Nostradamusa.

Zobacz także: "W 2023 roku powstanie potężna panika". Ekspert demaskuje techniki jasnowidzów

Sucha ziemia, powodzie i inne klęski żywiołowe, to dopiero początek nieszczęść, które miał przewidzieć jasnowidz. 

Zbliża się wielkimi krokami

Oczywiście tym, czego obawia się większość ludzi, jest wojna. O konfliktach zbrojnych Nostradamus wspomina w swoich przepowiedniach niejednokrotnie. 

"Wielka wojna będzie trwać siedem miesięcy. Miliony ludzi umrze. Wiele krajów zniknie z powierzchni ziemi, a ocaleni zaczną nowe życie" - napisał Nostradamus w swoim dziele z 1555 roku. 

Zobacz też: Baba Wanga, Nostradamus, Majowie. Katastrofalne przepowiednie na 2023 rok

Czy faktycznie w tym fragmencie może chodzić o 2023 rok? Nostradamus wszak nigdzie nie podaje żadnych dat. Zwolennicy tej teorii są jednak przekonani, że przepowiednia tyczy się obecnego czasu, podając jako dowód na to konflikt na Ukrainie. 

Kościół katolicki a Nostradamus. Ważne słowa o papieżu

"W ostatecznym prześladowaniu Świętego Kościoła Rzymskiego będzie Piotr Rzymianin, który będzie karmił swoją trzodę pośród wielu ucisków, po czym miasto o siedmiu wzgórzach zostanie zniszczone, a straszliwy Sędzia będzie sądził ludzi" - twierdził Nostradamus.

Wielu uważa, że mowa tu o obecnie panującym papieżu Franciszku, po którym na piotrowym tronie ma zasiąść owy "straszliwy sędzia". 

Trzeba przyznać, że żadna z tych przepowiedni interpretowana w obliczu obecnych czasów nie napawa optymizmem. Jednak nadzieję daje nieprecyzyjność jasnowidza i możliwość dopasowania jego słów nawet do wydarzeń, które miały już miejsce w naszej historii. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nostradamus | przepowiednie Nostradamusa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy