Reklama

Reklama

Nowe limity w bankomatach. Teraz wypłacisz mniej

Zamierzasz w najbliższym czasie wypłacić z bankomatu sporą kwotę gotówki? Weź pod uwagę nowe zasady. Do niedawna w bankomatach Euronetu można było jednorazowo wypłacić 1000 złotych. To jednak już przeszłość. Limit został zmniejszony. Spółka swoją decyzję argumentuje rosnącymi kosztami utrzymania bankomatów.

Nowe limity wypłat z bankomatów Euronet. Oto maksymalna kwota

Od niedawna w bankomatach Euronetu obowiązują nowe limity wypłat. Dawniej osoby korzystające z bankomatów mogły jednorazowo wypłacić 1000 złotych. Kwota ta została jednak obniżona. Teraz, podczas jednej transakcji możliwe jest wypłacenie jedynie 800 złotych. To oznacza,  że jeśli potrzebujemy większej kwoty, musimy zdecydować się na dwie operacje. Każda z nich jest płatna. Koszt jednej to zazwyczaj około 1,2-1,3 zł.

Opłatę za swojego klienta płaci bank, jednak wiele instytucji - by nie pozostać stratnymi - za wypłatę z bankomatu sieci Euronet odprowadza prowizję.

Reklama

Dlaczego Euronet zmienił zasady wypłat? Wszystko przez rosnące koszty

Dlaczego Euronet zdecydował się obniżyć dotychczasowe limity? Spółka swoją decyzję tłumaczy rosnącymi kosztami utrzymania bankomatów. Operator zmuszony jest zadbać o swoją sytuację finansową. Zmiana zasad wypłaty to najprostsza droga.

Biuro prasowe operatora w rozmowie z Bankier.pl przyznało: "Stawki, jakie otrzymujemy od organizacji płatniczych i banków, nie pokrywają kosztów obsługi transakcji wypłaty, a sytuację pogarszają ostatnie wzrosty kosztów związane z niezależnymi od nas czynnikami makroekonomicznymi. Wprowadzenie limitu umożliwi utrzymanie stałego poziomu gotówki w urządzeniach, co przełoży się na ich akceptowalną dostępność w danej lokalizacji".

Bankier.pl dowiedział się także, że nowe ograniczenia będą dotyczyć wszystkich rodzajów autoryzacji. W związku z tym, niezależnie od tego, czy podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu będziemy korzystać z karty, czy zdecydujemy się na autoryzacje BLIK, maksymalnie wypłacimy 800 zł. 

Jak się okazuje, nowe limity nie obejmą wszystkich osób korzystających z bankomatów Euronet.  Niektóre banki zdecydowały się bowiem uzgodnić z operatorem własne warunki wypłat.

***
Zobacz również:

Niebezpieczne bankomaty i strony internetowe - na co uważać na wakacjach?

Jak łatwo zaoszczędzić? Proste triki!

Popularne przesądy o bogactwie. Tych rzeczy nie trzymaj w portfelu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bankomaty | Euronet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy