Reklama

Reklama

Odkąd jest blondynką, zarabia więcej. Nie jest jedyna!

Danii Banks twierdzi, że odkąd zmieniła kolor włosów, cieszy się dużo większym zainteresowaniem płci przeciwnej. 31-letnia modelka zaznacza, że będąc blondynką, zarabia znacznie więcej pieniędzy. Badanie przeprowadzone przez Journal of Social Psychology dowodzi, że Banks nie jest jedyna.

Niewielka zmiana w wyglądzie sprawiła, że zarabia więcej

Danii Banks tłumaczy, że zafarbowanie włosów na blond było najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjęła. Dzięki metamorfozie zarabia znacznie więcej pieniędzy. 31-latka  przez większość życia była  brunetką. Chociaż  lubiła swój naturalny kolor włosów, postanowiła zmienić coś w swoim wyglądzie.

Banks jest influencerką. Modelkę na Instagrmie obserwuje niespełna 7 milionów  użytkowników. 31-latka regularnie publikuje pikantne zdjęcia, na których eksponuje zgrabne ciało. Kiedy zdecydowała się na zmianę koloru włosów, jej zasięgi znacznie wzrosły. Danii nie  może odpędzić się od wielbicieli. "Uwielbiam być blondynką, dzięki temu czuję się spontaniczna i seksowna" - zaznacza Banks.

Reklama

Modelka zaznacza,  że dzięki zmianie koloru włosów zmieniło się nie tylko jej życie zawodowe, ale również prywatne. Ludzie spotykając ją, są znacznie bardziej otwarci i milsi. Banks twierdzi,  że to wszystko dzięki metamorfozie. "Ludzie są o wiele bardziej przyjaźnie nastawieni do blondynek niż brunetek. Nieznajomi w każdym wieku się do mnie uśmiechają. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety nawiązują ze mną rozmowy"  - tłumaczy.  

Blondynki rzeczywiście zarabiają więcej?

Jak  się okazuje, Danii Banks  nie jest jedyną kobietą, która po zmianie koloru włosów zauważyła różnice w zachowaniu otoczenia. Journal of Social Psychology przeprowadził eksperyment. Pokazał zdjęcia 110 mężczyznom zdjęcia kobiet o różnych kolorach włosów i poprosił ich o uszeregowanie pań od najbardziej do najmniej atrakcyjnej. Eksperyment pokazał,  że mężczyźni, uważają blondynki za bardziej atrakcyjne, zdrowsze i młodsze.

Sprawę zbadał również profesor ekonomii Daniel S. Hamermesh. W jednej ze swoich książek  uczony ujawnia, że blondynki na ogół zarabiają więcej pieniędzy. Hamermesh jest zdania, że osoby z jaśniejszymi włosami mogą cieszyć się zarobkami wyższymi nawet o kilkaset funtów.

Bycie blondynką ma również minusy

Danii Banks cieszy się,  że jej zasięgi wzrosły i zarabia na swojej działalności więcej. Tłumaczy jednak, że bycie blondynką ma swoje minusy. Modelka twierdzi, że mężczyźni nie traktują jej poważnie. 

***

Przeczytaj również:

Taniec z gwiazdami: Andrzej "Piasek" Piaseczny dogryzł Martynie Wojciechowskiej. Skomentował jej rozstanie z Kossakowskim

Ida Nowakowska zrezygnuje z pracy w TVP? Oto jej plany!

Angela Merkel posługiwała się szyfrem. Wystarczy wejść do garderoby

Zobacz również: 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje