Osiem rzeczy, które zniszczą wasz związek!

Zazwyczaj na początku związku jest pięknie – nie widzimy wad partnera, wszystko jest dla nas nowe i ciekawe. Z biegiem czasu jednak możemy odnieść wrażenie, że coś zaczyna się psuć. Pojawiają się kłótnie, a partner już nie wydaje się nam tak atrakcyjny, jak na początku wspólnego życia. Kiedy zbagatelizujemy większość problemów, to droga do rozpadu związku jest już prosta. Jakie są najczęstsze przyczyny rozstania partnerów?

article cover

Osiem rzeczy, które zniszczą wasz związek!

Brak czułych gestów - jeżeli w związku pojawiają się uszczypliwości, zamiast miłych słów i drobnych, czułych gestów, to może być zły znak dla pary. Wzajemne dbanie o siebie i zaspokajanie potrzeb sfery uczuciowej, buduje uczucie każdego dnia i utwierdza partnerów w przekonaniu, że są dla siebie ważni. Brak takich zachowań prowadzi do odczuwania niepokoju, smutku czy frustracji.
Brak namiętności - seks jest niezwykle ważną sferą w życiu człowieka. Gdy do tej pory namiętności w sypialni nie brakowało, a nagle wkradł się do niej chłód, to jest to jedna ze wskazówek świadcząca o problemie. Powodów może być wiele, jednak gdy pojawia się taka sytuacja, najlepszym, pierwszym krokiem do jej rozwiązania jest szczera rozmowa i nieukrywanie problemu.
Brak wspólnych zainteresowań - nie wszystko w związku trzeba robić razem, ale jedna wspólna pasja, czy nawet podobny sposób spędzenia wolnego czasu, to bardzo korzystne zjawisko. Partnerzy mają wówczas wiele tematów do rozmów, rozumieją swoje problemy i sukcesy związane z hobby. Gdy nie ma zrozumienia, czy zainteresowania pasją drugiej połówki, może świadczyć to o niekorzystnym dopasowaniu do siebie partnerów.
Media - obecnie trudno uciec przed mediami. Telewizja i internet towarzyszą nam niemal na każdym kroku, a mediom społecznościowym poświęcamy sporo naszego codziennego czasu. To także może osłabić uczucie w związku! Zamiast skupić uwagę na realnym życiu z naszą połówką, patrzymy na idealne zdjęcia obcych ludzi, myśląc, że mają bardziej udane związki niż my. Gdy częściej patrzymy na ekran telefonu, niż na ukochaną osobę, może zrodzić to kompleksy lub wymagania w stosunku do drugiej osoby, których zrealizowanie będzie zwyczajnie niemożliwe.
+4
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas