Reklama

Reklama

Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Lista nie jest długa

Osoby noszące konkretne imiona charakteryzują się specyficznymi cechami charakteru, zdolnościami i zainteresowaniami. Jak się okazuje, niektóre są też zdecydowanie bardziej inteligentne i mogą odnieść w żuciu spory sukces. Oto sześć imion, które charakteryzują osoby o wyjątkowej inteligencji! Jesteś w tej grupie?

Zofia

Imię Zofia pochodzi z języka greckiego i oznacza sophia, czyli mądrość. Nie ma w tym krzty przesady, bo faktycznie kobiety o imieniu Zofia uważane są za wyjątkowo inteligentne. Cechuje je także zaradność, pracowitość i rozsądek, a przy tym wielka energia życiowa. 

Zofia ma mnóstwo przyjaciół, a często pełni wręcz rolę przywódcy grupy. Jest bardzo wesoła i pogodna, a poproszona o pomoc, nigdy jej nie odmówi. Zofia cieszy się ogromnym szacunkiem innych ludzi i na zawsze pozostaje w ich pamięci - dla niektórych staje się wręcz wzorem do naśladowania. 

Jakub

Imię Jakub pochodzi z języka hebrajskiego, od słowa aqeb (pięta) lub aramejskiego słowa ja’aqob’el (niech Bóg ochrania).

Jakub jest inteligentnym mężczyzną o sporych ambicjach. Pragnie podbić świat, a przy tym czuć się potrzebnym i przydatnym. Jakub jest wszechstronnie uzdolniony, posiada inteligencję analityczną oraz syntetyczną i jest bardzo metodyczny. 

Reklama

Jakub lubi trzymać ster i przewodniczyć grupie, a że posiada dar szybkiej i wnikliwej analizy problemu, to przyjaciele czy współpracownicy chętnie mu na to pozwalają. 

Antoni

Imię Antoni pochodzi z łaciny i wywodzi się od rzymskiego rodu Antoniuszy. Oznacza: wspaniały, doskonały i wybitny.

Czy Antoni to postać wybitna? Na pewno inteligentna i wyjątkowo zdolna. Antoni jest również cierpliwy, a jego determinacja i pracowitość sprawiają, że zazwyczaj osiąga każdy zaplanowany cel. Antoni jest bardzo odpowiedzialny i solidny, ale nie znosi przymusu i popędzania. 

Antoni obdarzony jest wyjątkową intuicją, na której chętnie polega i co ciekawe, zazwyczaj świetnie na tym wychodzi. 

Zobacz również: To imię było hitem w PRL-u. Teraz wraca w wielkim stylu! 

Joanna

Imię Joanna pochodzi od męskiego imienia Jan, a to pochodzi z języka hebrajskiego od słów Jehu (Jahwe) i channah (łaska). 

Joanna to kobieta energiczna i świetnie zorganizowana. Posiada zdolności kierownicze, sprawnie realizuje swoje idee i co ważne, umie skupić wokół nich ludzi. 

Joanna ma dokładny plan na swoje życie, który stopniowo realizuje, chodzi własnymi ścieżkami i nie lubi przymusu. By odniosła sukces, musi jednak wreszcie uwierzyć we własne siły i zdolności, bo choć jest wyjątkowo inteligentna i obdarzona talentami, to rzadko w to wierzy. 

Apolonia

Imię Apolonia pochodzi z języka greckiego i wywodzi się od imienia starożytnego boga Apolla  - znaczy dosłownie tyle co „poświęcona Apollowi”. 

Apolonia jest żywa, temperamentna i wszędzie jej pełno. Jest również szczera i prawdomówna, więc zdarza się jej ranić ludzi, bo zazwyczaj mówi dokładnie to, co myśli. 

Apolonia jest kobietą wyjątkowo twórczą, a ponieważ świetnie kojarzy fakty, jest inteligentna i lubi pracę z ludźmi, to szybko pnie się po drabinie sukcesu. 

Apolonia kładzie również mocny nacisk na edukację i, zarówno w szkole jak i w pracy, pnie się wytrwale w górę, będąc sobie sama "sterem, żeglarzem i okrętem" - jest bowiem wyjątkowo samodzielna. 

Leon

Imię Leon pochodzi z łaciny i wywodzi się od słowa leo, czyli lew.  

Leon posiada wyjątkowo analityczny oraz twórczy umysł i ogromny potencjał. Prowadzi bardzo bogate życie duchowe, godzinami rozważa kwestie egzystencjalne, rozwiązuje problemy i zachwyca się pięknem tego świata. Jest przy tym często flegmatyczny i trudno mu uzewnętrznić to wszystko, co w nim drzemie. 

Leon lubi ludzi, świetnie czuje się w towarzystwie, bo jest otwarty i wesoły, a kobiety często postrzegają go jako czarusia. 

Leon świetnie sprawdzi się w zawodach artystycznych oraz rzemiośle. 

Zobacz również:

Najpopularniejsze imiona w Polsce w 2022 roku


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: inteligencja | imiona | charakterystyka imion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy