Reklama

Reklama

Paul Trynka, David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię.

To co naprawdę zafascynowało Paula Trynkę, to pytanie o sposób w jaki ta ikona rocka utrzymywała się stale na fali, i to na długo przed nałożeniem maski Ziggy’ego Stardusta. Właśnie o tym będziemy się przekonywać czytając książkę Starman. Człowiek, który spadł na ziemię.

 


                                                                               

 

Każdy epizod z kariery Bowiego został opisany z niezwykłą dbałością o szczegóły, a mrowie anegdot zapewnia wachlarz emocji, od salw śmiechu po smutek i przygnębienie. Autor nie wdaje się w przesadne idealizowanie Bowiego, nie wyprawia mu pustej laurki. Ta biografia zawiera wiele elementów, których nie da się nie lubić, nawet jeśli nie można się nazwać największym fanem Bowiego.  Trynka odkrywa wpływ jaki Bowie miał na rynek rozrywkowego świata. Każdy, od gwiazd kina po ikony współczesnego świata, czy od popularyzatorów nowych trendów, po muzycznych innowatorów czerpał garściami z dziedzictwa Bowiego. Ta książka doskonale definiuje artystę, a to dzięki ponad trzystu świeżym wywiadom z niemal każdym, kto choć przez chwilę znalazł się w najbliższym otoczeniu piosenkarza, od kolegów z klasy, menedżerów, po ludzi obdarzonych jego miłością.

Reklama

 Jak autor pisze o swojej książce:

Starman. Człowiek, który spadł na ziemię w prosty sposób wynikła z biografii Iggy’ego Popa. Kiedy pisałem o Iggym, natknąłem się na wiele intrygujących faktów dotyczących powstawania albumów "The Idiot" i "Low", przy których pracował David Bowie. Zbierając materiał do swojej publikacji o Iggym, przeczytałem mnóstwo książek o Bowiem i doszedłem do wniosku, że dla kogoś równie ciekawskiego jak ja wiedza w nich zawarta jest niewystarczająca.

 Informacja o autorze:

Paul Trynka jest prawdopodobnie najbardziej kojarzony z magazynem "MOJO" - swoistą biblią muzyki rockandrollowej. Pisał również dla "Elle", "The Independent", "The Guardian", "Blueprint" i wielu innych czasopism, a jego artykuły dotyczyły bardzo różnorodnej tematyki: od mody, przez muzykę, aż po podróże. Aktualnie mieszka w Greenwich z wybranką swojego serca Lucy oraz synem Curtisem.


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: David Bowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje