Po czym rozpoznać płeć dziecka? Najciekawsze nietypowe sposoby!

Chociaż jedyny w stu procentach wiarygodny sposób na określenie płci dziecka w ciąży to udanie się do lekarza, ludzie od wieków próbują przewidzieć, czy ciężarna kobieta spodziewa się chłopca czy dziewczynki na podstawie różnych przesądów. Wzmożona ochota na dane potrawy czy kształt brzucha to tylko niektóre z nich.

Aby mieć pewność, jakiej płci będzie nasze dziecko, trzeba udać się do lekarza
Aby mieć pewność, jakiej płci będzie nasze dziecko, trzeba udać się do lekarza123RF/PICSEL

Po czym rozpoznać płeć dziecka. Najciekawsze teorie

Jeden z najbardziej popularnych ciążowych przesądów, powtarzanych bardzo często przez nasze babcie, mówi, że jeśli kobieta w ciąży wygląda pięknie, to jest to oznaka tego, że nosi pod sercem chłopca.

Jeśli zaś błogosławiony stan nie służy jej urodzie, bo na przykład wypadają jej włosy lub na jej skórze zaczyna pojawiać się więcej niedoskonałości, to niedługo zostanie mamą dziewczynki, która ma ponoć odbierać jej atrakcyjny wygląd.

Czy apetyt na ogórki kiszone może pomóc nam rozwiać wątpliwości, czy nosimy pod sercem chłopca czy dziewczynkę?
Czy apetyt na ogórki kiszone może pomóc nam rozwiać wątpliwości, czy nosimy pod sercem chłopca czy dziewczynkę? 123RF/PICSEL

Kolejny ludowy przesąd, na podstawie którego niektórzy próbują ustalić, jakiej płci będzie maluch w brzuszku przyszłej mamy, mówi o apetycie na różne przekąski. 

Według niego, jeśli kobieta ma ochotę na kwaśne, słone lub ostre potrawy, na przykład na ogórki kiszone, prawdopodobnie urodzi jej się syn. Jeżeli woli natomiast słodkie ciasta, owoce, desery czy słodycze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że na świat przyjdzie córka. 

Jeszcze inny przesąd, w którym niektórzy próbują doszukiwać się przesłanek na temat płci dziecka, dotyczy kształtu brzucha przyszłej mamy.

Bardziej szpiczasty ma zwiastować narodziny chłopca, a nieco rozlany — dziewczynki.

"Ewa gotuje": Kasza gryczana kiszonaPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas