Reklama

Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Powrotu śniegu nie będzie

Sylwester i Nowy Rok białe? Nic z tego! Po tym, jak na święta Bożego Narodzenia do Polski przyszło ocieplenie, a śnieg, który wcześniej spadł, roztopił się, wygląda na to, że podobna pogoda utrzyma się przynajmniej przez kilka najbliższych dni. Zarówno 31 grudnia jak i 1 stycznia upłyną pod znakiem wiosennej aury.

Święta 2022 bez śniegu

Jeszcze tydzień przed świętami Bożego Narodzenia na polskich drogach zalegała duża ilość śniegu, a mrozy nocami sięgały nawet -20 stopni. Z tego powodu wiele osób liczyło na to, że święta będą białe, co ostatnimi latami w Polsce się nie zdarzało.

Jednak kilka dni przed wigilią nadeszło ocieplenie, a śnieg zaczął stopniowo topnieć. Temperatury w niektórych rejonach Polski dochodziły nawet do kilkunastu stopni na plusie. Boże Narodzenie ponownie więc przypominało pod względem pogody bardziej Wielkanoc.

Czytaj także: Niecodzienne zjawisko na rzece. Pokryła się „lodowymi naleśnikami”

Reklama

Prognoza na najbliższe dni

Najbliższe dni przed końcem roku nie przyniosą większych zmian w pogodzie. Nie można spodziewać się opadów śniegu czy powrotu mrozów. Jedynie nocami temperatury będą schodzić poniżej zera. W północnej części Polski można spodziewać się opadów deszczu.

Pogoda na sylwestra i Nowy Rok

Jeszcze przed świętami Krzysztof Walaszek, synoptyk z Albedo przewidywał dla Interii, że również w sylwestra i Nowy Rok nie powinniśmy spodziewać się śniegu. Te przewidywania potwierdzają się - zima nie powróci do Polski przed 1 stycznia.

Nadchodzący weekend, w który przypada zarówno sylwester jak i Nowy Rok, przyniesie jeszcze większe ocieplenie. Temperatury sięgną nawet kilkunastu stopni w niektórych miejscach Polski. Również kilka pierwszych dni stycznia zapowiada się ciepło jak na zimę.

Zobacz również: Mapa pokazuje świat w 2050 roku. Polacy mają powody do niepokoju

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | Sylwester 2022/23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy