Reklama

Poślubiła samą siebie

Australijka Patricia Christine zrobiła coś zaskakującego. Czując presję otoczenia, które uważa, że trzeba wyjść za mąż przed trzydziestką, zdecydowała się na ślub. Z samą sobą.

Osiem lat temu dziewczyna zerwała zaręczyny ze swoim chłopakiem wiedząc, że ich związek nie byłby dobry. Kobieta stwierdziła, że idealnym sposobem na zobowiązanie się do przyszłości opartej na miłości do siebie i rozwoju, będzie poślubienie samej siebie. Jak postanowiła, tak zrobiła.

Z bliskimi przyjaciółmi udała się do parku w pobliżu swojego domu, gdzie jej goście odczytali, co oznacza dla nich miłość własna. Następnie złożyła sobie przysięgę w emocjonalnej ceremonii, która trwała pół godziny.

Patricia zorganizowała piknik z przyjaciółmi w parku, aby uczcić swoje zobowiązanie wobec samej siebie. Jej przysięga zawierała następujące słowa: "Kocham siebie pomimo błędów, które popełniłam", a także: "Zobowiązuję się być dla siebie życzliwa i ufać sobie" i "Zobowiązuję się podążać za swoimi marzeniami, bez względu na to, jak wielkie lub małe będą".

Reklama

Dla Patricii, obsesja społeczeństwa na punkcie ludzi, którzy przed 30 rokiem życia mają już wszystko poukładane, jeśli chodzi o małżeństwo, karierę, dom i dzieci, miała duży wpływ na jej decyzję o przeprowadzeniu takiej ceremonii. Jednak nie wszyscy byli tak przychylnie nastawieni do tego, co zrobiła. Niektórzy gratulowali jej z sarkazmem.

Chociaż Patricię denerwowały te komentarze, zdała sobie sprawę, że jej ścieżka życiowa różni się od innych i że dobrze jest robić rzeczy po swojemu.

Ceremonia Patricii była poświęcona miłości do samej siebie, ale z pewnością nie wykluczyła ona znalezienia partnera w przyszłości. Kobieta wierzy, że skupienie się na sobie ostatecznie uczyni ją lepszą i potrafiącą kochać, gdy znajdzie tego właściwego.

Przeczytaj również: 

Dwie głowy, jedno ciało. Jak dziś żyją bliźniaczki syjamskie?

Fryzury z PRL-u: Powinniśmy do nich wrócić, czy o nich zapomnieć? 

Święta państwowe w Polsce. Które z nich są wolne od pracy?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy