Reklama

Reklama

Przemysław Czarnek zapowiedział nowy przedmiot i... maturę w grupach!

Niezrażony niezbyt ciepłym przyjęciem kontrowersyjnego podręcznika do HIT-u minister edukacji, Przemysław Czarnek przedstawił wczoraj kilka nowości, które czekają uczniów już w 2023 roku. Czarnek zapowiedział, że w szkołach pojawi się nowy przedmiot, a nawet matura w grupach, którą nazwał "nowością na skalę niespotykaną". Głośno jest także o nowej platformie ministra, która ma przypominać Netflixa i dostarczać uczniom niezbędną dawkę wiedzy.

W środę odbyła się prezentacja raportu Gov-Tech, dotyczącego planów wprowadzenia do szkół przedmiotu biznes i zarządzanie. Wziął w niej udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który zdradził, że nowy przedmiot zastąpi podstawy przedsiębiorczości w szkołach ponadpodstawowych już od 1 września 2023 roku. 

- przekonuje Przemysław Czarnek.

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki można przeczytać, że przedmiot biznes i zarządzanie realizować będzie założenia obecnego przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, a nawet je rozszerzać: 

Reklama

- czytamy na stronie. 

To jednak nie jedyne nowości, jakie przygotował dla uczniów minister edukacji i nauki. Zapowiada on bowiem, że matura z nowego przedmiotu będzie zdawana praktycznie i w grupach!

– powiedział Czarnek.

Zobacz również: Oto najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2022 roku!

Przemysław Czarnek startuje z Netflixem dla uczniów. Za 29 milionów złotych!

Wprowadzenie do programu nauczania nowego przedmiotu i matura w grupach wypadają jednak dość blado na tle innego projektu ministra. Przemysław Czarnek zapowiedział bowiem, że planuje stworzyć platformę na kształt Netflixa, na którą trafiać miałyby materiały "wspierające proces kształcenia".

Platforma VOD Czarnka miałaby zawierać materiały edukacyjne i dydaktyczne, przeznaczone dla dzieci i młodzieży między 12 a 18 rokiem życia. Projekt jest na razie w fazie oceny napływających wniosków o utworzenie i utrzymanie platformy oraz opracowanie materiałów. Jak przekazało ministerstwo, na oba cele przeznaczono aż 29 mln zł!

"Czarnflix", jak ochrzcili już nową platformę edukacyjną internauci zawierałby materiały podzielone na trzy obszary:

  • historia Polski, ze szczególnym uwzględnieniem historii gospodarczej i politycznej
  • historia sztuki, muzyki, literatury, teatru, sztuk plastycznych i architektury w ujęciu polskiego dziedzictwa narodowego
  • Innowacyjność produktów i usług, komercjalizacja wyników badań naukowych oraz ich transfer do gospodarki. 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy platforma będzie dostępna dla uczniów, ale znamy już jej nazwę. Jak myślicie, czy Multimedialna Edukacja Młodzieży, w skrócie MeduM okaże się hitem?

Zobacz również:

Najkrótszy test na inteligencję ma tylko trzy pytania. Większość nie zdaje 
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Przemysław Czarnek | ministerstwo edukacji i nauki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy