Reklama

Reklama

Oto najpopularniejsze imiona w Polsce w 2022 r. dla chłopców. Lista

Ministerstwo Cyfryzacji właśnie opublikowało zestawienie najchętniej wybieranych przez rodziców imion w pierwszej połowie 2022 roku. Jaki wniosek można wysnuć, analizując ranking? Polacy coraz chętniej powracają do tradycji. Na czele rankingu znalazło się bowiem imię Antonii. Na drugim miejscu uplasowało się z kolei imię Jan.

Czym kierować się, wybierając imię dla dziecka? Wszystko wskazuje na to, że rodzinna tradycja dla młodego pokolenia jest coraz ważniejsza. Świadczą o tym między innymi pojawiające się cyklicznie rankingi popularności. Młodzi rodzice rzadko decydują się bowiem na obcobrzmiące imiona. W Polsce z roku na rok przybywa z kolei Staszków, Franków, Janów i Henryków.

Zestawienie najpopularniejszych imion w Polsce, które regularnie publikuje Ministerstwo Cyfryzacji, wiele mówi o zmianach, jakie zachodzą w społeczeństwie. Jeszcze dwie dekady temu najchętniej nadawanymi imionami męskimi w naszym kraju były: Piotr, Paweł i Maciej. Tymczasem, do pierwszej dziesiątki najnowszego rankingu nie załapało się żadne z wymienionych imion.

Reklama

Zobacz również: To anielskie imię zyskuje na popularności. Rodzice nazywają tak córki coraz częściej

Oto najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2022 roku

Jakie imiona męskie okazały cieszyły się największą popularnością w pierwsze połowie 2022 roku? "Antoni, Jan i Aleksander - ta trójka od zeszłego roku triumfuje na podium imion męskich. Zmiana nastąpiła dopiero na miejscu 5., gdzie z miejsca 13 awansował Nikodem i zepchnął na pozycję 6. tradycyjnie popularnego Jakuba" - tłumaczy Ministerstwo Cyfryzacji.

Zobacz również: Te osoby nie mają szczęścia w życiu. Pech to ich drugie imię

Najpopularniejsze imiona męskie w pierwszej połowie 2022 roku to:

  1. Antoni - 3431
  2. Jan - 3246
  3. Aleksander - 3039
  4. Franciszek - 2923
  5. Nikodem - 2805
  6. Jakub - 2751
  7. Leon - 2499
  8. Stanisław - 2174
  9. Mikołaj - 2165
  10. Szymon - 2154

Jakie jeszcze imiona cieszyły się popularnością w pierwszych miesiącach roku 2022? Wysoko w rankingu znalazły się również takie imiona jak: Tymon, Nikodem, Maksymilian, Marcel, Wiktor, Wojciech, Miłosz, Julian i Oskar. "Polacy chętnie stawiają na tradycyjne imiona" - zauważyło Ministerstwo Cyfryzacji. Tendencja ta jest zauważalna zwłaszcza w przypadku imion męskich. 

"Są jednak tacy rodzice, którzy decydują się na imię zdecydowanie mniej popularne" - tłumaczą twórcy zestawienia. I dodają, że najrzadziej wybierane imiona męskie w pierwszej połowie 2022 roku to: Jamie, Ari i Ambroży.

Zobacz również: Najpopularniejsze imiona męskie. Gwiazdy sugerują się rankingiem?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy