"Przybędę w mroźną zimową noc". Ojciec Pio zobaczył to wyraźnie

Ojciec Pio był jednym z najsłynniejszych na świecie stygmatyków i proroków. Jego wizje powtarzane są do dziś i wracają przy okazji tragicznych wydarzeń na świecie. Co takiego zobaczył duchowny i przed czym ostrzegał wiernych?

Ojciec Pio przepowiedział, jak będzie wyglądać apokalipsa
Ojciec Pio przepowiedział, jak będzie wyglądać apokalipsa 123RF/PICSEL

Niezwykłość Ojca Pio. Stygmaty to nie wszystko

Włoski duchowny, kapucyn Ojciec Pio, a właściwie Francesco Forgione, jest znany niemal na całym świecie. Zasłynął łaskami, jakimi miał obdarzyć go sam Bóg.

Cierpiał katusze, a mimo to wciąż kochał Boga, choć gdy pierwszy raz stygmaty pojawiły się na jego ciele, miał błagać Chrystusa o ich zabranie, bo był tak nimi przerażony.

Prócz stygmatów i widzeń diabła Ojciec Pio doświadczał także bilokacji, czyli możliwości bycia jednocześnie w kilku miejscach.

Niezwykła była także dla wiernych jego umiejętność przewidywania przyszłości. Słowa Ojca Pio dotyczące losów świata są powtarzane przez wierzących do dziś i budzą one prawdziwą trwogę.

Zagłada według Ojcia Pio. Tak będzie wyglądać apokalipsa

To, co czeka ludzkość w trakcie apokalipsy przyprawia o gęsią skórkę
To, co czeka ludzkość w trakcie apokalipsy przyprawia o gęsią skórkę 123RF/PICSEL

Jedną z najsłynniejszych wizji Ojca Pio jest ta dotycząca apokalipsy. Wielu proroków i wizjonerów przepowiadało już koniec świata i sąd ostateczny, ale to właśnie słowa Ojca Pio są jedne z najbardziej znanych.

Miał on zobaczyć Jezusa, który przemówił do zakonnika słowami:

"Przybędę na ten świat przepełniony grzechem w towarzystwie przerażającego wycia grzmotów. Przybędę w mroźną zimową noc. Gwałtownie wzmagające się wiatry poprzedzą ogromne zamieszanie na świecie — Ziemia będzie drżeć wskutek niezwykle silnych wstrząsów. Pioruny i błyskawice z ognistych chmur będą zapalać i obracać w pył wszystko, co było związane z grzechem i było nim zniewolone lub przezeń zagrożone. Wszystko to zostanie zniszczone. Powietrze będzie przesycone gryzącymi gazami. Duszące opary oraz uderzenia trąb powietrznych zaczną niszczyć wszystko. Najwspanialsze budowle legną w gruzach" - miał przemówić do Ojca Pio Jezus.

Słowa te mogą zgadzać się z zapisem Apokalipsy z Nowego Testamentu.

Jezus nawoływał także, by ludzie wówczas zamknęli drzwi i okna i z nikim nie rozmawiali. Dni te mają być poświęcone pokucie za grzechy.

Po dniach chaosu i katastrof na Ziemię mają przybyć aniołowie, którzy będą egzekutorami.

"Szczególnie zadbają o zniszczenie tych, którzy mnie przedrzeźniali i nie wierzyli w moje objawienia — miał mówić Jezus Chrystus do Ojca Pio.

Słowa pociechy. Bóg oszczędzi niektórych?

Wielkie zniszczenia wywołane burzami, trzęsieniami ziemi, czy huraganami mają jednak ominąć niektóre z miejsc na świecie.

"Wiedeń, Augsburg oraz Reisten zostaną oszczędzone. Augsburg i kraje na południe od Dunaju nie odczują skutków" - miał powiedzieć Ojciec Pio.

Jak Krzysztof Jackowski odreagowuje traumatyczne chwile?Polsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas