Reklama

Reklama

Psy kochają świąteczne piosenki! Tak wynika z badań!

W stacjach radiowych już od połowy listopada rozbrzmiewają świąteczne hity. To sprawia, że niektórzy odczuwają przesyt i rezygnują ze słuchania przebojów takich jak "Last Christmas". Jak się okazuje, właściciele psów powinni jak najczęściej relaksować się przy bożonarodzeniowych melodiach. Nasi czworonożni przyjaciele uwielbiają ich dźwięk - tak wskazuje badanie przeprowadzone przez organizację charytatywną Guide Dogs.

Te świąteczne piosenki psy lubią najbardziej!

Do dość zaskakujących wniosków doprowadziły badania przeprowadzone przez organizację Guide Dogs. Okazuje się, że psy kochają świąteczne piosenki. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez organizację, o wynikach której donosi "The Guardian", psi melomani najbardziej doceniają głos George’a Michaela śpiewającego "Last Christmas I gave you my heart...". Chodzi oczywiście o słynny świąteczny przebój zespołu Wham !. Na drugim miejscu świątecznej psiej playlisty znalazł się utwór "Jingle Bells", nie mogło zabraknąć również piosenki "All I Want for Christmas is You" autorstwa Mariah Carey.

Reklama

Dbając o dobry nastrój czworonożnych przyjaciół można sięgnąć do muzycznego katalogu Michaela Buble, szczególnie po utwór " It's Beginning to Look a Lot Like Christmas", Chris Rea i piosenka "Driving Home for Christmas" również ucieszy naszych braci mniejszych podobnie, jak utwór "A Wonderful Christmas Time" Paula McCartneya.

Dlaczego psy kochają świąteczne piosenki?

Z badań wynika, że zwierzęta preferują bardziej radosne utwory, aniżeli spokojniejsze, melancholijne, instrumentalne melodie. 90 proc. właścicieli psów, którzy wzięli udział w ankiecie, przyznało, że muzyka łagodzi psie obyczaje, pozwala na wyciszenie i uspokojenie zwierzęcia, co może okazać się szczególnie istotne w trakcie świątecznego zamieszania, kiedy codzienna rutyna psa może być nieco zaburzona.

Komentująca wyniki ankiety dr Helen Whiteside, dyrektor ds. naukowych w Guide Dogs UK, wyjaśniła, że wnioski płynące z badania nie są jedynie subiektywną oceną właścicieli psów. 

O muzycznych gustach psów traktowało badanie przeprowadzone w 2017 roku przez szkockie stowarzyszenie zajmujące się zapobieganiem aktom znęcania się nad zwierzętami - Society for the Prevention of Cruelty to Animals - i Uniwersytet w Glasgow. Nadzorujący badanie prof. Neil Evans wskazał wówczas, że najbardziej pozytywne zmiany w zachowaniu zaobserwowano, gdy psy słuchały reggae i soft rocka. I choć te gatunki znacząco się wyróżniały na tle innych, dodał, że każdy pies ma swój własny gust muzyczny.


***

Przeczytaj również: 


Pies w pracy. Czy to dobry pomysł?

Oto prezenty, które będziemy dostawać w tym roku

Sklepy otwarte 26 grudnia? Tu zrobisz zakupy w drugi dzień świąt

Zobacz również: 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama