QUIZ: Ile wiesz o Morzu Bałtyckim? Tylko prawdziwy ekspert zdobędzie 12 punktów

Lubisz spędzać czas wakacyjny nad Bałtykiem? Ciekawe, jak wiele wiesz na temat wód, które cię otaczają. Możesz to sprawdzić w naszym quizie. Jednak musimy cię ostrzec, pytania nie należą do najłatwiejszych. Czy uda ci się zdobyć komplet punktów? Powodzenia!

Gdańsk
Gdańsk123RF/PICSEL

Ile wiesz o Bałtyku? Sprawdź to!

Morze Bałtyckie ma powierzchnię 415 266 km² i średnią głębokość około 52 m p.p.m. W porównaniu z innymi morzami na świecie jest to stosunkowo płytki i niewielki akwen. Ze względu na ukształtowanie linii brzegowej oraz dna, Bałtyk podzielony jest na siedem regionów: Zatokę Botnicką, Morze Botnickie, Zatokę Fińską, Zatokę Ryską, Bałtyk Właściwy, Morze Bełtów (Cieśniny Duńskie) oraz Kattegat.

Wody Bałtyku są „słonawe” z powodu licznych rzek, takich jak Wisła i Odra, które dostarczają do niego słodką wodę. Zasolenie wzrasta jedynie okresowo, kiedy przez Cieśniny Duńskie napływa słona woda. Ile jeszcze wiesz o Bałtyku? 

Fala morska
Fala morska123RF/PICSEL

Tylko ekspert rozwiąże nasz quiz śpiewająco

Morze Bałtyckie skrywa wiele ciekawostek i tajemnic. Jak wiele wiesz na ten temat? Sprawdź swoją wiedzę w naszym trudnym quizie o Bałtyku. Czy uda ci się zdobyć 12 punktów? Tylko prawdziwy znawca wód potrafi to osiągnąć. Powodzenia!

QUIZ: Sprawdź swoją wiedzę o Bałtyku

QUIZ: Sprawdź swoją wiedzę o Bałtyku

Sprawdź nasze pozostałe quizy:

"Wydarzenia": Plaża w Świnoujściu uznana za najlepszą na polskim wybrzeżuPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}