Komplet punktów tylko dla znawców geografii. Rozpoznasz miasto po jednym kadrze?

Dopiero planujesz urlop, a może z nutą nostalgii przeglądasz zdjęcia z ostatniego wyjazdu i już nie możesz doczekać się następnego? W celu uprzyjemnienia sobie czasu i odliczania do kolejnych wakacji rozwiąż nasz quiz. Musimy jednak uprzedzić, że będzie wyzwaniem nawet dla największych fanów podróży i geograficznych ciekawostek. Czy potrafisz poprawnie wskazać miasto na podstawie jednej fotografii? Sprawdź się!

Czy uda ci się zdobyć komplet punktów?
Czy uda ci się zdobyć komplet punktów?123RF/PICSEL

Zgłębianie geografii i informacji na temat ciekawych miejsc to twoje hobby? Znajdź chwilę na rozwiązanie quizu, który w przyjemny sposób zweryfikuje twoją wiedzę. Kto wie, może znajdziesz w nim również inspirację i plan na kolejną wycieczkę.

Quiz dla znawców geografii. Rozpoznasz miasto po jednym kadrze?

Quiz dla znawców geografii. Rozpoznasz miasto po jednym kadrze?

Podróże są dobre dla mózgu

Często mówi się o tym, że podróże kształcą. Momentami brzmi to jak wyświechtany frazes, lecz nie można go zignorować. Odwiedzanie nowych miejsc nie tylko pozwala na oderwanie się od codziennych, przyziemnych spraw, a odpoczynek nie jest jedyną zaletą podróżowania.

Okazuje się, że przebywanie w nieznanym otoczeniu pobudza tworzenie nowych połączeń tkanki nerwowej w mózgu i sprawia, że nauka przychodzi nam łatwiej. Zwiększa się także zdolność koncentracji i zapamiętywania. Nowe doświadczenia przekładają się więc nie tylko na zwiększenie liczby anegdotek do opowiadania znajomym i zdjęć, którymi można się pochwalić.

Denerwujesz się podróżą? To dobrze!

W żadnym razie nie zachęcamy do nadmiernego panikowania na myśl o zbliżającym się wyjeździe. Sprawdzanie po raz piętnasty, czy na pewno spakowaliśmy dokumenty i najpotrzebniejsze rzeczy jest męczące i dla nas, i dla naszego otoczenia.

Mimo to niepokój związany z podróżą w nieznane sprzyja pracy mózgu. Staje się bardziej czujny, uważny i analityczny, przetwarzając informacje na głębszym poziomie. Więcej zauważamy, dostrzegamy najdrobniejsze detale, analizując swoje kolejne kroki w obcym mieście czy kraju. Podczas podróży połączysz więc przyjemne w pożytecznym.

Polecamy także:

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!materiały promocyjne
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas