Reklama

Quiz: Zapomniane kuchenne przedmioty sprzed lat. Rozpoznasz wszystkie?

Postęp technologiczny dotyczy kuchennych przedmiotów oraz technik gotowania i przygotowania posiłków w tym samym stopniu, co innych dziedzin naszego życia. Pojawiają się zatem nowe sprzęty i urządzenia, które mają ułatwiać i przyśpieszać nam pracę. Razem z nimi w cień odchodzą przedmioty, który czasem całe wieki służyły gospodyniom domowym. Niektóre z nich mogą dziś wydawać się dziwne, nazwy innych zatarły się już w pamięci nowych pokoleń. Sprawdź, jak wiele dawnych kuchennych przedmiotów rozpoznasz.

Jakich pytań się spodziewać?

W naszym quizie znajdziesz pytania zarówno o przedmioty z okresu PRL-u, jak i wcześniejszych czasów. Niektóre z nich dziś są już zupełnie zapomniane, inne zdobią wystawy muzealne, a jeszcze inne można znaleźć na strychach i w piwnicach wielu domów. Znajdziesz tu pytania o nazwy oraz sposób wykorzystania różnych kuchennych utensyliów. 

W czasach przed telewizorami i publicznym dostępem do mediów zdarzało się, że jeden przedmiot miał różne nazwy w zależności od regionu Polski. Nie było jednego oficjalnego nazewnictwa. A nawet w późniejszych czasach, gdy media stały się ogólnie dostępne, zdarzały się rozbieżności - dobrym przykładem jest saturator, nazywany w niektórych domach syfonem. 

Reklama

Jeśli wiesz, czym ubijano pianę z białek, nim pojawiły się miksery; jeśli znasz różnicę pomiędzy szybkowarem a prodiżem; jeśli proces produkcji chleba w kaflowej kuchni nie ma przed tobą tajemnic, to bez trudu poradzisz sobie z naszym testem. Sprawdź, jaki wiele zapomnianych kuchenny przedmiotów rozpoznasz.

Zobacz również:

To nosiliśmy w PRL-u. Pamiętasz modę tamtych czasów? Sprawdź się w naszym quizie

QUIZ: Ciekawostki i fakty z czasów PRL-u. Tylko osoby urodzone w tamtym okresie zdobędą 10 punktów

“Takie miałam!”. Zabawki i zabawy z PRL-u biją rekordy popularności

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: quiz | kuchnia | historia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy