Rekordowa podwyżka od ZUS. Na koncie nawet 5 tys. zł więcej

Po przeprowadzonej w marcu 2024 roku waloryzacji świadczeń emerytura minimalna wzrosła o blisko 200 zł. Na kontach niektórych emerytów pojawiły się jednak zdecydowanie większe kwoty. Ta rekordowa to ponad 5 tysięcy zł!

Po przeprowadzonej w marcu 2024 roku waloryzacji świadczeń emerytura minimalna wzrosła o blisko 200 zł
Po przeprowadzonej w marcu 2024 roku waloryzacji świadczeń emerytura minimalna wzrosła o blisko 200 zł123RF/PICSEL

Rekordowa podwyżka od ZUS. Na koncie emeryta pojawiło się 5 tys. zł więcej

Jak poinformował ZUS, dzięki tegorocznej waloryzacji świadczeń emerytalnych wpływy 90 letniego dziś mieszkańca Śląska wzrosły comiesięcznie aż o 5261 zł. Jak poinformował "Fakt", mieszkaniec Zabrza przez całe swoje życie zawodowe "zgromadził ponad 1,7 mln składek kapitału początkowego oraz ponad 660 tys. składek. Jego obecna emerytura wyliczona według zreformowanego systemu, po marcowej waloryzacji wynosi dokładnie 48673,53 zł brutto".

Wysoka emerytura rekordzisty wynika przede wszystkim z długiego stażu pracy i wysokich składek odprowadzanych do systemu
powiedział przedstawiciel ZUS-u "Faktowi"

Okres składkowy emeryta - rekordzisty wyniósł aż 62 lata, 5 miesięcy i 18 dni, a okresy nieskładkowe - 4 lata, 11 miesięcy i 13 dni. Co ciekawe, podczas zatrudnienia mężczyzna ten ani razu nie był na zwolnieniu lekarskim!

Osób, które pobierają tak wysokie emerytury jest w Polsce coraz więcej, ale nie brakuje też emerytów otrzymujących skrajnie niskie, groszowe świadczenia. Do pobierania emerytury uprawnia już bowiem odprowadzenie składki nawet za jeden dzień pracy. W efekcie, najniższe polskie emerytury wynoszą nawet 2-3 gr. Ich liczba sięga niemal 400 tys.!

Aplikacja Pogoda Interia - sprawdza się!.
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas