Rewolucyjne zmiany w PKP. Pasażerowie mogą już zacierać ręce

Pasażerowie PKP Intercity wkrótce zaczną przecierać oczy ze zdziwienia. W pociągach szykuje się bowiem prawdziwa rewolucja, której celem jest przede wszystkim poprawa komfortu podróży. Niejeden posiadacz biletu niedługo wygodnie rozsiądzie się w pociągu z… przekąską na stoliku.

Wkrótce podróż PKP może być o wiele przyjemniejsza
Wkrótce podróż PKP może być o wiele przyjemniejsza123RF/PICSEL

Podobny widok zaskoczy niejednego pasażera. A jednak - w pociągach PKP Intercity szykuje się prawdziwa rewolucja. Pilotażowo zainstalowano już pierwszy automat z przekąskami i napojami. Ten pojawił się w zmodernizowanym wagonie typu Combo. To jednak dopiero początek.

Spore zmiany w PKP Intercity. Pasażerowie mogą już zacierać ręce

"Spożywcza" rewolucja na kolei stała się faktem. W pociągu IC Strzelecki, obsługującym trasę Warszawa - Gorzów Wielkopolski - Warszawa, stanął pierwszy automat vendingowy - oferujący podróżnym zimne i ciepłe napoje, świeże kanapki oraz przekąski. Podobne rozwiązanie, w założeniu, ma być uzupełnieniem oferty gastronomicznej we wszystkich pociągach kategorii IC.

Wkrótce podobne maszyny pojawią się więc w kolejnych wagonach. W każdym pociągu kategorii IC znaleźć ma się jedna para automatów - jeden na napoje zimne i przekąski oraz drugi na napoje ciepłe.

Rewolucja w pociągach PKP Intercity. Na tych trasach już wkrótce

W obliczu podobnych zmian pasażerowie będą mogli korzystać z usługi gastronomicznej przez cały czas trwania podróży - informuje biuro prasowe PKP Intercity. Co ważne, wszystkie płatności przy okazji zakupów w automatach możliwe będą wyłącznie za pomocą karty.

Podczas gdy automaty testować mogą już pasażerowie podróżujący na trasie Warszawa - Gorzów Wielkopolski, wkrótce niewielkie zakupy robić będzie można również w kolejnych pociągach kategorii IC. Automaty stanąć mają także w pojazdach obsługujących trasy:

  • Warszawa — Świnoujście — Warszawa,
  • Suwałki - Świnoujście - Suwałki,
  • Warszawa - Poznań - Warszawa,
  • Wrocław - Olsztyn - Wrocław,
  • Olsztyn - Poznań - Olsztyn,
  • Poznań - Gdynia - Poznań,
  • Gdynia — Zielona Góra - Gdynia,
  • Poznań - Gdynia - Poznań.

Zaskakiwać - pozytywnie - mają także ceny. Jak donosi Gazeta Krakowska, za kawę espresso w automatach zapłacić trzeba 4,50 zł. Inne napoje to koszt od 5 do 7 zł. Mała paczka chipsów kosztuje 5 zł, zaś słodkie batoniki około 4 zł. Butelka wody to koszt 3 zł.

„Zbliżenia”. Dorota Kośmicka. O odkrywaniu gwiazd i recepcie na hit serialowyINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas